AquaDew – Alexa pod prysznic

31 Paź 2018

tekst alternatywny

Smart głośniki to już pewien standard (choć jak zwykle nie omieszkam ponarzekać na brak pełnego wsparcia w języku polski). Pojawiają się w różnych odmianach gabarytowych, jakościowych (dźwięk), czy estetycznych. Są nawet modele w teren, czyli jako bezprzewodowe odmiany. Taki głośniczek można wpiąć w mini wersji do gniazdka ściennego, czy zamontować pod sufitem. Pisałem nawet o różnych akcesoriach. Jeden umożliwiał zawieszenie gadżetu w wersji wiszącej, np. nad stołem. Wariacji jest coraz więcej. Nie było chyba jeszcze odmiany do łazienki. Oto jest! AquaDew to wodoszczelny smart głośnik pod prysznic, czyli nasłuch Alexy z toalety…

Zarządzanie smart domem w trakcie mycia? Teraz nawet pod prysznicem będzie można wydać komendę, a jeśli nasza smart sieć jest dobrze wyposażona to uruchomić wiele akcji bez potrzeby wychodzenia z łazienki. AquaDew to prawdopodobnie pierwszy na świecie wodoodporny smart głośnik, który nie boi się wilgotnych, trudniejszych warunków. Nie sprecyzowano jakich konkretnie, ale widać, że gadżet radzi sobie z zachlapaniami. Są też fotki stosowania modułu przy basenie. Nie widzę jednak certyfikatu z oznaczeniami, więc trudno mi przekazać ile urządzenie wytrzyma. Raczej pływać z nim jednak nie będziemy.

tekst alternatywny

Celem było jednak dostarczenie jednostki, którą wykorzystamy wewnątrz smart domu.W trakcie mycia będzie można zastosować każde polecenie asystentki Amazona, w tym notatki głosowe, zapis wydarzeń w kalendarzu, czy nawet połączenie z innymi domownikami. Nie wnikam w to o czym można rozmawiać z innymi w trakcie mycia, ale każda rodzina znajdzie tu pewnie jakieś praktyczne zastosowanie. Wszystko zależy od sieci w naszym wnętrzu. Jeśli zintegrowaliśmy smart ekspres z Alexą to w trakcie mycia można w dowolnym momencie aktywować głosowo kawę, czy zamówić Ubera. To tylko pierwszy lepszy przykład, który przyszedł mi do głowy, ale można w ten sposób sterować też termostatem, oświetleniem i innymi inteligentnymi modułami, które posiadamy.

W tej chwili AquaDew bierze udział w kampanii na Kickstarterze, gdzie poszukuje wsparcia finansowego w zbiórce pieniędzy. Producent przystosował wyrób do łazienkowych warunków, m.in. przez wygodną zawieszkę, czy ssawkę. Sprzęcik jest przenośny, więc jego czas pracy jest ograniczony. Na jednym ładowaniu ma wytrzymać 8 godzin. Łączy się oczywiście przez Wi-Fi oraz Bluetooth. Puścimy w ten sposób również muzyczkę, od czego powinienem chyba w ogóle zacząć. Moduł zaoferowano w czterech kolorach, w tym dwóch odmianach niebieskiego. Cena: już od 79$ dla najszybszych (potem 33% więcej). Ważne jest, że nie musimy patrzeć na propozycję w sposób ograniczony, czyli z przeznaczeniem tylko do łazienki. Głośniczek posłuży nam też w każdym innym miejscu. Pewnie nie zaoferuje aż tak dobrego dźwięku jak modele większe, ale zawsze asystent jest pod ręką.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *