Aplikacja Fitbit Coach dla Xbox One – fitness przed TV

18 Sty 2018

Fitbit oferuje swojego wirtualnego trenera bezpośrednio z aplikacji lub słuchawek, które sparowane z trackerem aktywności pozwalają na słuchanie sugestii oraz podpowiedzi w trakcie treningu. Część ćwiczeń można w ten sposób odbyć także w domu, a jak w domu to przeważnie przed ekranem. Kiedyś służyły do tego poranne programy w TV. Dziś mamy YouTube, ale i smart TV, na który wysłać można treści z aplikacji sportowych. Fitbit dorzuca tu aplikację na Xboxa.

Fitbit Coach Xbox

Fitbit Coach otrzymał aplikację na konsole Xbox One, dzięki którym ćwiczyć w domu można także z konsolą. Program Coach to po typowy pomocnik z wizualnym wsparciem, tyle, że sprzęgnięty z czujnikami aktywności trackerów i smart zegarków od Fitbit. Konsola nie służy dziś już tylko do grania. To multimedialne centrum rozrywki, a teraz także element domowej siłowni. Bardzo wiele osób, zwłaszcza zimą, wykonuje stretching w mieszkaniu. Do ćwiczeń statycznych i rozciągających nie jest potrzebne za dużo miejsca, więc wystarczy mata przed ekranem i można działać.

Przed konsolą można się zasiedzieć, więc apka fitness jest tu całkiem na miejscu. To ten sam programik, który wcześniej wydano na PC oraz platformy mobilne (nie jestem pewien, ale w wersji na smartfony da chyba nawet radę rzucić wszystko na większy ekran). Trener posiada ten sam zakres ćwiczeń oraz podgląd tętna na telewizorze, które jest odczytywane z czujników Fitbit. Oczywiście z rekomendacjami na podstawie aktualnych możliwości naszego organizmu. Podstawowe ćwiczenia z jednym personalizowanym programem są bezpłatne. 40 dolarów rocznie da dostęp do Coach Premium, czyli pełnej wersji przyszykowanych zestawów treningowych.

źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *