Anthouse – robot kompanem dla psa

23 Sie 2017

Każdy posiadacz psa, wie, że wyjście z domu bez niego sprawia mu ból. Wierne czworonogi spędzają często prawie cały czas siedząc pod drzwiami i czekając na swojego pana. Czasem z nerwów niszczą nam mieszkanie i rozrabiają. Przeważnie po prostu nudzą się i tęsknią. Właśnie dlatego popularne stają się zdalne gadżety do zabawy z psem, podglądania sytuacji w domu, a nawet karmienia przez specjalny podajnik. Anthouse idzie o wiele dalej! To zrobotyzowany kompan dla burka.

Anthouse

Skoro wymyślane są już roboty dla ludzi to dlaczego nie dla naszych zwierzaków? Zainteresowali się tym autorzy projektu Anthouse, czyli mini “czołgu” dla psów. Ten zmechanizowany sprzęt jest oczywiście zdalnie sterowany, czyli daje właścicielowi szansę na praktycznie wszystkie wyżej wymienione zadania, a nawet więcej. Przez Wi-Fi możemy nawiązać kontakt z naszym ulubieńcem przez jeżdżącą po mieszkaniu stację. Jest kamerka, możliwości poruszania urządzeniem po domu, “rozmowa” z pieskiem, wyrzucanie przysmaków, a także wystrzelanie piłki.

Mnóstwo rzeczy, które sprawią, że nie będzie w domu nudy podczas naszej nieobecności. Oczywiście zakładając, że rozwiązanie nie wystraszy czworonoga. System funkcjonuje podobnie do zrobotyzowanych odkurzaczy. Omija przeszkody i wraca do stacji, by podładować akumulatorek. Prawdopodobnie są też automatyczne tryby opieki. Kontakt przez smartfonową aplikacją z iOS lub Androidem jest jednak lepszy, ponieważ umożliwia własne działania. Jeśli wytrenujemy pieska, by przynosił piłkę do pojemnika to zabawa dla niego będzie lepsza (sama niestety nie wraca).

Ten element rozwiązania wygląda jeszcze lepiej na zewnątrz, gdzie przestrzeni na zabawę piłką jest zdecydowanie więcej. Nie znaczy to jednak, że gadżet zastąpi nas w spacerach. Szkoda, ponieważ wtedy byłby produktem niemal kompletnym. Podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości takowe się pojawią (widziałem już prototypowe drony do tego celu…). Anthouse trafił niedawno na Kickstarter, gdzie zbiera fundusze potrzebne do masowej realizacji. Zbiórka wygląda nieźle. Widać zainteresowanie. Powinno udać się zebrać pieniądze, zwłaszcza, że na tym etapie można nabyć ten produkt taniej, bo za 299$.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *