Amazon Echo Glow – lampa LED z Alexą

25 Wrz 2019

Na dzisiejszej prezentacji Amazona zobaczyliśmy w sumie czternaście nowych urządzeń ze wsparciem Alexy. Oprócz klasycznych smart głośników pojawiło się sporo całkowicie nowych wyrobów. Amazon Echo Glow to kolorowa lampka dla dzieciaków, wypełniająca pokój dodatkowymi efektami. To jakby połączenie smart głośniczka ze smart LEDami. Oczywiście z pomocą asystentki Alexa.

Amazon Echo Glow

Amazon Echo Glow z LED

Rodzina Echo ma już naprawdę sporo członków, ale brakowało lampki. Kiedyś Amazon otworzył program integracji modułu z mikrofonami dla LED, ale smart lamp nie powstawało zbyt wiele. Producent wziął sprawy w swoje ręce i stworzył pierwszy wariant. Na razie do pokoju dziecka, gdzie takie rozwiązanie może przydać się bardziej niż w salonie. Glow ma kosztować tylko 30 dolców i posiadać wewnątrz Alexę dopasowaną dla najmłodszych odbiorców (jak Echo Dot Kids). Nie jestem tylko do końca pewien, czy Glow nie trzeba jakoś łączyć z innym Echo, by system reagował na komendy.

Bańka zaprojektowana w minimalistyczny sposób ma świecić w wielu kolorach, przypominając w działaniu smart żarówki. Układamy ją na stoliku, jak smart głośniki. Światełko ma pomóc dzieciom w zasypianiu, cieszyć kolorami, czy działać po prostu jak nocna lampka. Nie zabraknie trybu muzycznego, rozświetlającego wnętrze efektami pod grane dźwięki. System zaoferuje też płynne przejścia całej palety barw (tęczy). Możliwe, że kiedyś pojawią się też inne cykle i tryby. Aż prosi się o automatyzację pod rytm dnia. Światło powinno być też sterowane komendami głosowymi asystentki. Alexa posłucha poleceń związanych z przyciemnianiem lub rozświetlaniem. Uruchomi też motywy świecy.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *