Amazon Echo Buttons – przyciski do “party” gier

29 Wrz 2017

Amazon Echo Button

Smart głośnik z asystentem głosowym to całkowicie nowa platforma na rynku sprzętu elektronicznego. Jak zwykle nie obyło się bez gier. Gry trafiają wszędzie. Są na smartwatchach to pojawią się też na inteligentne głośniki. Amazon ma całą rodzinę takiego sprzętu i znalazło dla Amazon Echo tytuły typu “trivia”, czyli do zabawy tylko na podstawie dźwięku. Znamy ten sposób zabawy z konsol, gdzie wszystko jest wspierane wizualnie. Można zmierzyć się ze znajomymi także bez ekranu. Amazon Echo pozwalał na takie zabawy przy użyciu Alexy, ale czegoś tu jeszcze brakowało, np. kontrolera.

Amazon Echo Buttons to nowy członek platformy Echo. Element, który uprzyjemni gry rodzinne lub spotkania ze znajomymi. Został stworzony dla tzw. “party games”, czyli gier z pytaniami. Będzie czymś w stylu przycisku do zgłaszania się do odpowiedzi, co przypomina rozgrywkę teleturniejową. Myślę, że większość z nas uczestniczyła w takiej zabawie. Gier tego typu jest na konsole coraz więcej. Imprezowe podejście nie wymaga skomplikowanych rozwiązań. Czasem wystarczy dobrze spędzony czas we wspólnej grupie. Echo Button sparujemy ze smart głośnikiem Echo, dzięki czemu wprowadzimy więcej kontroli i większe możliwości.

Amazon Echo Button

Możemy grać tylko z audio, ale zadziała też model Echo Show, czyli ten z ekranem. Połączenie audio, video i obrazu to oczywiście większy zakres pytań i ciekawsza gra. Amazon zaprezentował tu konkretny tytuł, natomiast więcej gier będzie przybywać, np. swoją zapowiedziało Hasbro (edycja Trivial Pursuit dla Echo). Producent wydał odpowiednie API dla developerów. Niestety znów muszę dopisać, że wyłącznie w językach dla regionów, na których Amazon sprzedaje ekosystem Echo. Paczkę z dwoma przyciskami Echo Buttons wyceniono na 20 dolarów, ale to absolutne minimum (można wtedy podzielić znajomych na dwa zespoły). Najlepiej mieć więcej takich gadżetów.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *