Agazzi Pro - plecak na odcisk palca

Ubieralne technologie kojarzą nam się głównie z trackerami aktywności, smart zegarkami, hearables oraz inteligentnymi okularami, tymczasem segment ten obejmuje tez wiele innych urządzeń. Czy plecak jest ubieralny? Od zawsze. Mi oczywiście chodzi o sekcję wearables, do której plecaki od kilku lat też już dołączają. Pisałem na blogu o kilku ciekawych koncepcjach tego typu. Dzisiaj trafiłem na projekt Agazzi Pro – plecaka zabezpieczanego czytnikiem linii papilarnych, który jest dziś standardem głównie w smartfonach.

Agazzi Pro – plecak na odcisk palca

Plecak to element wystawiony na łatwe kradzieże, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Nosimy go z tyłu i nie czujemy, jak ktoś dobiera się do naszych rzeczy. Widziałem już kilka sprytnych rozwiązań do walki ze złodziejami czyhającymi na okazję. Agazzi Pro proponuje szyfrowanie biometryczne, czyli dostęp do plecaka przez czytnik palca. Taki, jaki znajdujemy w wielu telefonach, czy laptopach. Ma to być dużo wygodniejsza alternatywa dla mini kłódek z kluczykami, które łatwo zgubić. Skaner linii papilarnych ma też być szybszy i wygodniejszy.

tekst alternatywny

Miejski plecak jest narażony na więcej przygód, a nosimy w nim przecież cenne przedmioty. Laptop do pracy, często także tablet, akcesoria i inne gadżety. Agazzi Pro jest przy okazji stylowy, minimalistyczny w kształcie i po prostu estetycznie wykonany. Ma pojemność 23 litrów, sporo przegródek oraz wodoszczelny materiał. Do tego obrotowe szelki, specjalne mocowania do lepszej przyczepności oraz komfortu noszenia. Trzeba będzie gadżet ładować, bo wymaga tego czytnik palca. Dobrze mieć zatem awaryjnie bank energii, które lepiej nie chować do środka 😛 Jest specjalna kieszonka na powerbank. Na wyposażeniu jest wyciągana stalowa linka, umożliwiająca przyczepienie plecaka do słupa (jeśli nie mamy go gdzie zostawić przed wejściem do sklepu).

Wewnątrz wszytko zaprojektowano tak, by sprostać potrzebom nowoczesnego użytkownika. Jest sporo schowków na przenośne urządzenia. Możemy podładować sprzęt z banku energii, podświetlić sobie wnętrze wbudowaną lampką, a na zewnątrz doświetlić sylwetkę podczas jazdy na rowerze. To opcjonalne dodatki w droższych odmianach plecaka. Obecnie producent szuka wsparcia finansowego na Kickstarterze, gdzie oferuje swój smart plecak dużo taniej. Wyceniono go na ok. 150 euro (cena finalna w dniu październikowej premiery ma wynieść 250 euro).