Acer Holo 360 – kamerka 360 z LTE

28 Kwi 2017

Ostatnie kilkanaście dni to sporo premier kamerek sferycznych. Widać, że segment ten jest atrakcyjny i ma potencjał, więc jest rozwijany. Producenci stosują coraz nowsze rozwiązania, by w jakiś sposób wyróżnić swój model. Acer proponuje kamerkę Holo 360, która wygląda jak hybryda smartfona ze sferycznymi obiektywami. Wszystko z powodu ekranu na obudowie, który w sumie posiada slot na kartę SIM, pozwalając na łączność LTE (obok Wi-Fi). Czyżby wyrób kierowany do miłośników streamowania na żywo?

Acer Holo 360

Zrzut ekranu z prezentacji Acera.

Acer Holo 360 to gadżet do transmisji bezpośrednio z kamerki. Producent postanowił połączyć kamerkę ze sporym urządzeniem do łączności, zastępując w ten sposób konieczność połączenia rejestratora ze smartfonem. Uważam, że akurat taki format jest sprawdzony, więc trochę zastanawia mnie podejście tajwańskiej firmy. Najwyraźniej badania wykazały, że na niezależny sprzęt do nagrywania i strumieniowania obrazu 360 do sieci jest zapotrzebowanie. Nie jest to smartfon, ale Androida ma, a to już okazja do instalacji potrzebnych aplikacji i dodatkowych narzędzi. Nie będzie to jednak pierwszy na świecie smartfon z wbudowanymi kamerkami 360, gdyż taki gadżet już powstał. Niedawno zademonstrowano ProTruly Darling.

Holo 360 to “Connected 360-degree Camera”, czyli unikatowe urządzenie. Ma własny ekran dotykowy, podgląd (wizjer), no i na obudowie masywne obiektywy. Dosyć gruby gadżet, ale na ten moment trudno zmieścić potrzebne podzespoły w czymś smuklejszym. Dwa obiektywy zlepią sferyczne panoramy w jedną “bańkę”, a pomoże w tym wbudowane oprogramowanie. Mowa zarówno o zdjęciach, jak i filmikach 360. Wszystko od razu gotowe do wrzutki na Twittera, Instagrama, Facebooka, czy YouTube’a. Na kamerce jest zestaw przycisków, by wygodnie obsługiwać kamerkę.

Acer dopiero pokazał pierwsze informacje na temat nowej kamerki 360, a zdecydowanie więcej dowiemy się na specjalnym wydarzeniu producenta, który ma dotyczyć rozwiązań VR/AR. Impreza się zbliża a Holo 360 nie będzie wcale jej głównym hitem. To tylko przedsmak przed innym sprzętem do wirtualnej rzeczywistości.

źródło: Acer

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *