Xperia Z2 otrzymuje etui do bezprzewodowego ładowania

29 Maj 2014

Sony swoje flagowe Xperie z serii Z zaprojektowało w jednej bryle bez zdejmowanej klapki. Chcąc odchudzić maksymalnie swój smartfon zrezygnowano z opcji bezprzewodowego ładowania. Jeśli komuś bardzo na tym zależało, musiał skorzystać ze specjalnych etui. Najnowsza Xperia Z2 otrzymała oficjalną obudowę od Sony i teraz też pozwoli podładować akumulator indukcyjnie. Prawdopodobnie sporo osób zazdrościło tej funkcji konkurencyjnym modelom, więc japoński producent przygotował rozwiązanie alternatywne.

Wireless Charging Cover WCR12 oraz Wireless Charging Plate WCH10 to zestaw, który załatwi sprawę. W czasie ładowania będziemy musieli “ubrać” Xperię w specjalne etui. Na szczęście jest ono elegancko zaprojektowane i będzie przy okazji chroniło sprzęt przed zniszczeniami oraz zarysowaniami. Pokrowiec posiada okładkę na ekran i konstrukcję przekształcającą ją w podpórkę do ekranu. Model ma prosty design, ale jest bardzo stylowe – oczywiście z logo Sony. Stacja ma za to standardowy kształt i to ona łączy się przewodowo z gniazdkiem. Na nie niej układamy telefon, do którego przekazywana jest energia.

Uzupełnianie akumulatorka odbywa się przez najpopularniejszy standard Qi. Jeśli posiadamy już jakąś “tackę” lub matę do bezprzewodowego ładowania, to zakup stacji Wireless Charging Plate WCH10 jest zbędny. Etui będzie dostępne w czarnym lub białym kolorze. A gdzie fiolet? Jeszcze nie znane są ceny gadżetów i ich dostępność.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *