Works with Ring – Alarm Base Station jako hub

23 Kwi 2019

Segment smart home ma już kilka platform, które starają się integrować różne systemy we wspólne sieci powiązań. Defragmentacja wciąż jest jednak największą przeszkodą do współpracy różnych modułów. Jest coraz lepiej, bo producenci starają się dostosowywać swoje urządzenia pod różne standard i protokoły plug and play. Ring, zajmujący się inteligentną ochroną domu, też jest uczestnikiem innych systemów, ale postanowił ogłosić nowy, własny program “Works with Ring”. Jego Alarm Base Station ma być teraz rodzajem huba.

Ring Alarm Base Station

Works with Ring – stacja alarmowa hubem

Dlaczego warto o tym pisać? Ponieważ Ring jest częścią urządzeń należących do Amazona, więc ma swój zasięg oraz odpowiednie wsparcie. “Works with Ring” ma pozwolić włączać w system bezpieczeństwa inne smart gadżety, by rozbudować możliwości działania całej siatki inteligentnego wyposażenia. Już na starcie cała nowa platforma będzie “rozmawiać” z ponad 1000 urządzeń. Zamiast sterować wszystkim przez oddzielne aplikacje, Ring chce oferować coś na wzór Apple Dom, Google Home, czy innych tego typu. Oczywiście w tym przypadku dla zwiększenia poziomu ochrony mieszkania. Możliwe, że jest to rodzaj odpowiedzi na Nest Secure, ale w atrakcyjniejszej wersji.

Nowa inicjatywa od Ring ma umożliwić łatwe łączenie sprzętu ochrony przez Alarm Base Station z protokołem Z-Wave. Mowa o wyrobach od Yale, GE, Schlage, czy Kwikset. To przeróżne rodzaje modułów, m.in. smart zamki, smart dzwonki, smart syreny itd. W zasadzie to w systemie może uczestniczyć prawie dowolne urządzenie z Z-Wave, ale Ring stara się je certyfikować, by podnieść poziom bezpieczeństwa (ułatwiać ich instalację i zwiększać zakres współpracy). Ta grupa ma mieć ściślejszy poziom integracji i mniej ograniczeń niż pozostałe. Połączenie różnych elementów ułatwi tworzenie wspólnych akcji, dokładnie w ten sposób, jak działa to w innych platformach.

Ring Alarm Base Station

Najlepiej dać tu jakiś konkretny przypadek działania, pokazujący system Work with Ring w przykładowej integracji. Weźmy pod uwagę kamerkę Ring przed drzwiami, która wykrywa ruch. Jako właściciel możemy otrzymać powiadomienie i natychmiastowo sprawdzić zabezpieczenie wnętrza przez smart zamki. Najlepiej od razu zautomatyzować ten proces z jakimś czujnikiem odstraszania, zapalaniem się świateł w którymś pokoju. Obiecane jest ciągłe zwiększanie bazy kompatybilnych gadżetów. Pewne rozwiązania o podobnych możliwościach możemy uzyskać przez Google Home i Apple Dom, więc to rodzaj konkurencji w segmencie.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *