Vitali Every Day Smart Bra – top do wellness

12 Kwi 2017

Vitali Every Day Smart Bra

Życie nie jest łatwe, jest stresujące. Tak zaczyna swoją kampanię firma Vitali, która wystartowała niedawno z crowdfudningową akcją na Kickstarterze. Promuje tam kolejny projekt wearable w formie topu kierowanego dla pań. Smart odzież ma być całodobowym monitoringiem stanu zdrowia, a konkretnie miernikiem stresu, na którym się gadżet skupia. Urządzenie ma analizować sytuację, przekazywać odczyty, ale też oferować przewodnika pomagającego rozumieć napływające dane. To z kolei prowadzić ma do poprawiania nastroju, ale i samego zdrowia. W końcu stres go psuje.

Na rynku jest sporo naręcznych trackerów, które oferują już dodatkowe aplikacje wellness, śledzące poziom stresu i pomagające go zmniejszać. Vitali woli czujniki w innej formie. Kapsułka umieszczona bezpośrednio na klatce piersiowej ma precyzyjniej oceniać oddech i tętno, a przy okazji również posturę. Sensory wszyto w materiał. Są przewodzące. Wszystkie informacje kierują do większego modułu, a ten przekazuje je do specjalnej aplikacji na smartfon. Tutaj cały schemat jest standardowy, choć wybór materiałowy rzadziej stosowany.

Vitali Every Day Smart Bra

Główny cel wykorzystanych technologii to walka ze stresem i jego kontrola. Nie wszystko można zredukować, ale już samo panowanie nad emocjami oraz rytmem serca jest w stanie poprawić jakość funkcjonowania. Poprawny oddech, niższe tętno – to niektóre z parametrów ocenianych przez wirtualnego trenera wellness. Warto tutaj przyjrzeć się pomiarom postury. Dodano je, by same ćwiczenia były wykonywane poprawnie (chodzi o oddech). Na to nie zwracał uwagi dotąd żaden inny gadżet do badania stresu. Vitali przekonuje, że ich Every Day Smart Bra jest w stanie identyfikować stresujące momenty dnia w czasie rzeczywistym, jednocześnie ucząc jak nad nimi panować (z efektami widocznymi w tym samym czasie na ekranie smartfona).

W aplikacji można obserwować zmiany, prowadzić statystyki i wyznaczać sobie cele. W dodatku ćwiczenia oddechu można stosować w każdej chwili. Są też elementy medytacji. Wszystko prowadzące do relaksacji organizmy. Prototyp wydaje się gotowy, a jednak sprzęt wymaga pracy. Na to wskazuje kalendarz i plany producenta. W tej chwili trwa zbiórka funduszy, a gotowy produkt trafi na rynek dopiero w przyszłym roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *