Update dla Withings Steel HR

8 Lis 2018

Withings wprowadził moim zdaniem jedne z najciekawszych hybryd smart zegarków. Z generacji na generacje urządzenia te są coraz ciekawsze. Mają więcej modułów, więcej możliwości, a wciąż zachowują ten sam styl. Ostatnim projektem był wariant Steel HR Sport, w którym do dyspozycji był Connected GPS (niedostępny w innych modelach). Producent nie pozostawia jednak klientów starszych generacji i przyszykował im aktualizację, która dostarczy kilka opcji z nowszego Sporta.

 Update Withings Steel HR OS2

Withings (znów pod swoim brandem po chwilowym przejęciu przez Nokia Health) doda zegarkom Steel HR trzy nowe tryby pracy: asystę GPS ze sparowanego smartfona, ulepszony system powiadomień oraz Sleep Score dla snu. To oczywiście trzy główne nowości, ale nie jedyne. Ogólnie kilka funkcji z flagowego, bardziej sportowego, młodszego brata. Update OS2 to oczywiście bezpłatna aktualizacja. Część z ulepszeń jest bardziej, część mniej przydatna, ale to zawsze poprawki zwiększające zakres działania urządzenia.

Jeśli chodzi o GPS, zegarek wykorzysta połączenie z telefonem, czyli zapis trasy będzie zbierany przez smartfon (jak w Steel HR Sport), a dane zostaną połączone z resztą odczytów, m.in. kroków, tempa, dystansu i innych. Do tego teraz smartwatch posiada funkcje multi-sport, a to około trzydzieści różnych aktywności. Analizy będą wspomagane ciągłym zapisem tętna w trakcie każdej poszczególnej sesji. Powiadomienia docierające z telefonu mają być inteligentniejsze. Mowa o notyfikacjach z aplikacji third-party, ale też pozostałych, dobrze znanych: wiadomości mailowych, SMSów itd.

Kolejną ważną nowością będzie system Sleep Score, pozwalający lepiej zrozumieć jakość wypoczynku przez czytelny przekaz danych. Czas jego trwania, okres głębokiego snu, regularności w odpoczynku, czy momentach przerywania w trakcie nocy. W zasadzie to prawie wszystko (jak nie naprawdę wszystko) co otrzymał Steel HR Sport. Po co w takim razie interesować się droższym wearable? Wygląda trochę inaczej i to nie tylko z uwagi na perforowane paski. Steel HR jest w dwóch wielkościach. Oprócz 40 mm można wybrać mniejszą 36 mm. Jeśli dobrze prześledziłem parametry obu zegarków to Sport ma też Vo2 Max, a więc prawie jedyny już powód do wydania większych pieniędzy.

źródło: Withings.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Żaden z zegarków Withings nie ma wbudowanego modułu GPS. Steel HR Sport ma funkcję Connected GPS – czyli aby śledził trasę, musi być połączony po BT ze smartfonem. Powinieneś poprawić ten artykuł i dotyczący samego Steel HR Sport, bo wprowadzają w błąd w kwestii GPSu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *