Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

UE Fits z perfekcyjnym dopasowaniem do ucha
Android

UE Fits z perfekcyjnym dopasowaniem do ucha 

Ultimate Ears prezentuje swoje nowe słuchawki z kategorii TWS, czyli prawdziwie bezprzewodowych. Tym razem ich najbardziej atrakcyjnym elementem będzie idealnie dopasowujący się do ucha wkład. Poprawi komfort użytkowania, lepiej utrzyma elektronikę w kanale, no i zapewne efektywniej odizoluje od hałasu. UE Fits trafia do przedsprzedaży w USA.

słuchawki UE Fits

UE Fits – dopasuje się do ucha

Słuchawki dokanałowe bazują w większości przypadków na silikonowych wkładkach, które mają różne rozmiary. W ten sposób sami możemy dostosować odpowiedni wariant, by wygodniej korzystać z gadżetu. Ja jestem fanem rozwiązania marki Koss, gdzie wkładki w wybranych modelach są jak gąbki, dając jeszcze fajniejszy efekt. Ultimate Ears proponuje coś podobnego, ale z formowaniem się w prawie całym uchu. Każdy z nas ma zupełnie inny kształt ucha, więc uniwersalny materiał wypełniający jego większą część może być interesującą cechą UE Fits. Stety lub niestety – tylko dla naszych uszu.

W 60 sekund materiał idealnie dopasuje się do ucha. Pomoże w tym aplikacja mobilna na smartfon, przez którą aktywujemy diody LED potrzebne do odpowiedniego ułożenia wkładki. Światło zza przezroczystego żelu ma chyba powodować trwalsze utrzymanie kształtu. Zakładam, że technologia “Lightform” nie jest tu jednorazowa, choć tego bez testu nie jestem na razie w stanie powiedzieć (chyba, że te wkładki w razie czego się dokupuje). Taki rodzaj “zatyczki” działa też jako pasywne wyciszanie hałasów z zewnątrz. Oczywiście z racji pełnego wypełnienia. Warto tutaj dodać, że zanim Ultimate Ears została przejęte przez Logitech skupiało się na sprawach związanych z dźwiękiem dla profesjonalnych muzyków, więc doświadczenie z wkładkami ma spore. Taki rodzaj utrzymania sprawdzi się w trakcie aktywności, gdy z racji większej dynamiki jest większe ryzyko wypadania słuchawek z uszu.

UE Fits – inne parametry

Wypadałoby podać jeszcze inne ważne specyfikacje słuchawek Ultimate Ears Fit. Bateria w słuchawkach wytrzyma nawet 8 godzin ciągłej pracy, natomiast z doładowaniem w banku energii będzie ponad 20h. Producent proponuje trzy kolory urządzenia o ciekawej stylistyce. Cała elektronika zmieszczona jest w podłużnym moduliku. Zapewne czułym na dotykowe komendy do obsługi odtwarzacza oraz zestawu słuchawkowego. Jest tu wsparcie SBC, AAC i aptX dla Bluetooth 5.0. Za dźwięk odpowiedzialny będzie 10-milimetrowy głośniczek. Na razie z dostępnością tyko w USA, gdzie w przedsprzedaży można troszkę oszczędzić. Konkretnie 50 dolców, bo finalna cena wynosi 249$.

źródło: ultimateears.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.