TomTom Golfer 2 SE – tańszy zegarek GPS dla golfisty

17 Maj 2017

TomTom ma chyba najwięcej zegarków dla golfistów. Konkuruje w tym segmencie o klienta z Garminem. Firma ogłosiła dziś, że Golfer 2 zyska upgrade, a obok pojawi się tańsza alternatywa w postaci modelu Golfer 2 SE. Pierwsza generacja była bardzo dobrym projektem, natomiast druga chyba przegrała z bezpośrednim rywalem, czyli Garminem Approach X40. Czy po odświeżeniu Golfera 2 i wydaniu nieco przystępniejszego SE będzie pod tym względem lepiej? TomTom bardzo na to liczy.

TomTom Golfer 2 SE

Nowe wydanie Golfera 2 zyskało całodobowy system śledzenia aktywności, czyli ulepszone właściwości fitness. Pamiętajmy, że Golfery to po prostu zmodyfikowane zegarki dla sportowców, więc mają powinny mieć wiele podobnych funkcji. Mało kto zainteresowałby się sprzętem wyłącznie na pole golfowe i to w takiej cenie. Dodatkowe tryby analizy ruchu były potrzebne. Golfer 2 zbierze odczyty z całego dnia, a mianowicie: kroki, aktywny czas i spalone kalorie. To uzupełnienie monitoring ważniejszych danych w trakcie gry na polach, które można oczywiście połączyć. Golf to przecież również aktywność. Przechodzimy sporo dystansu. Oczywiście w zakresie pomiarów golfowych jest wszystko co poprzednio, włącznie z automatyczną detekcją uderzeń. Mam nadzieję, że udało się przy okazji poprawić jeszcze precyzję. Update software’owy będzie dostępny też dla obecnych modeli Golfer 2.

Drugi wariant, czyli TomTom Golfer 2 SE to tańszy o 50 euro sprzęcik z podobną bazą funkcji. Kosztuje 199 Euro i posiada najważniejsze parametry, która przydadzą się podczas pobytu na polu golfowym: dystanse pomiędzy najważniejszymi obszarami (od dołka, najbliższych bunkrów oraz wielkości trawników) dla ponad 40 tysięcy obiektów. Oczywiście wraz z analizą oraz statystykami po zakończonej rywalizacji. Tutaj autodetekcja uderzeń także jest dostępna. Atrakcyjniejszy cenowo Golfer SE ma poszerzyć dostępność, czyli oferować się mniej zamożnym klientom. Do tej pory Golfery łączyły się z kategorią premium i mogły wydawać się nieco za drogie dla sporej grupy użytkowników.

Czym zatem różnią się nowy Golfer 2 od Golfera 2 SE? Przede wszystkim wykończeniem. Golfer 2 jest droższy z uwagi na zastosowane materiały. Jest zaprojektowany w stylu premium (metaliczne detale oraz droższe paski). Oprócz tego odmiana SE nie posiada całodobowego trackera fitness. W ten sposób TomTom wprowadził trochę różnorodności i warianty cenowe.

źródło: TomTom

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *