Ticwatch S & E – tanie smartwatche Android Wear

12 Lip 2017

Ticwatch S & E

Wczoraj pisałem o bardzo drogim, luksusowym smartwatchu od Louise Vuitton, ale to wariant dla zamożnych. Okazuje się, że zegarek z tym samym systemem można nabyć już nawet za 99$! Oczywiście nie w tak drogiej i eleganckiej wersji. Mobvoi uruchomiło kampanię na Kickstarterze, w której ich budżetowy model z Android Wear jest do nabycia poniżej stu dolców. Oczywiście w ograniczonej ilości i dla szybkich (jak to w crowdfundingu). Ticwatch S & E to budżetowe jednostki, ale z ciekawymi specyfikacjami.

Dwa nowe smartwatche Ticwatch S & E to bardziej międzynarodowe modele niż poprzednie propozycje producenta. Wskazuje na to rezygnacja z własnego Ticwear OS na rzecz wspomnianego wyżej Android Wear 2.0. Wcześniej soft był mocno związany z oprogramowaniem Google, ale teraz już oficjalnie widnieje jako kolejny sprzęt z rodziny AW. To już chyba trzeci smartwatch chińskiej marki Mobvoi. Ticwatch 2 wyglądał dobrze, ale nawet w edycji Global Edition brakowało aplikacji.

Ticwatch S

Ticwatch S & E to niedrogie smart zegarki z Android Wear 2.0 o raczej standardowych parametrach. Nie znaczy to, że będą ubogie w funkcje. Mobvoi proponuje dwie wersje. Ticwatch S jest bardziej sportowy, czyli z ofertą dla aktywnych. Mimo, że obie edycje wyposażono w moduł GPS i czytnik pracy serca, to w “S” lokalizator ma funkcjonować lepiej z powodu umiejscowienia anteny w pasku zegarka (wygodniejszym, silikonowym). Do tego koperta tego smartwatcha jest o milimetr większa od Ticwatcha E (44 mm). Oba mają też po jednym przycisku na boku obudowy.

Nie tylko system się zmienił. Ticwatch S & E nie posiadają fajnego, bocznego panelu dotykowego Tickle na kopercie. Obudowa jest za to odporniejsza na wodę, bo certyfikat szczelności z IP65 wskoczył na IP67. Niestety nie wystarcza to na bezpieczne pływanie z zegarkiem na ręce. Cenowo oba warianty są bardzo atrakcyjne, ponieważ Ticwatch S wyceniono na 199$, a Ticwatcha E na 159$. To oczywiście wyceny finalne, natomiast na Kickstarterze można je zamówić jeszcze taniej, np. za 99$ (Android Wear z czytnikiem tętna i GPS za tylko tyle?). Oba modele mają zadebiutować w czwartym kwartale 2017.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *