TicWatch C2 – więcej modułów, klasyczny design

25 Paź 2018

Mobvoic TicWatch C2

TicWatche to jedne z najtańszych smart zegarków z systemem Wear OS na rynku. Firma Mobvoi zaczęła sprzedawać wyroby z sekcji wearable od eleganckich odmian, ale później postawiła na warianty bardziej sportowe, tj. modele TicWatch S i E. Producent wraca jednak do korzeni i najnowszy TicWatch C2 jest bardziej stylowy. Uzupełni ofertę flagowego TicWatcha Pro z podwójnym ekranem. Całe portfolio urządzeń będzie teraz atrakcyjniejsze, bo bardziej różnorodne.

TicWatch C2 to propozycja uniwersalna i z możliwością spersonalizowania konfiguracji wykończenia zarówno na damski i męski nadgarstek. Do dyspozycji są trzy kolory koperty: złota, srebrna (konkretnie Platinum) i czarna (Onyx), a więc pełna gama tradycyjnych opcji. Ogólny wygląd jest bardzo klasyczny i minimalistyczny. Dosyć standardowy. Prosty, ale ładny. Istotne jest, że propozycja rose gold otrzyma 18 mm paski, natomiast dwa pozostałe są nieco szersze (tylko o 2 mm). Wszystkie wydają się być mocniej nakierowane do pań. Koperta ze stali nierdzewnej ma 12.1 oraz 13.1 mm grubości (zależnie od wymienionych powyżej szerokości pasków). Okrągły ekran t 1.3-calowy AMOLED z rozdzielczością 360 x 360, a więc identycznie do Samsunga Galaxy Watch. Urządzenie ma certyfikat IP68, więc jest też wodoodporne.

Mobvoic TicWatch C2

Przy drugiej generacji udało się połączyć niezłą estetkę z bogatszym wnętrzem. Tym razem bez większych kompromisów jak na początku. Platforma Wear OS skorzysta teraz z własnego GPS, ale i chipa NFC dla mobilnych płatności Google Pay. Sam system oczywiście z najnowszą aktualizacją. Wszystkie funkcje smartwatcha są zatem dostępne i brakuje tylko LTE. Szkoda tylko, że gadżet pracuje na Snapdragonie 2100, a nie najnowszym 3100, ale może dzięki temu jest w stanie utrzymać atrakcyjniejszy próg cenowy. Mobvoi wycenił C2 na niecałe 200 euro. Jeśli chodzi o poziom baterii to podawane są maksymalnie dwa dni pracy na jednym ładowaniu, co oczywiście jest mało miarodajne, bo mocno zależy od sposobu użytkowania sprzętu (aktywny czytnik tętna oraz namierzanie mocno drenuje akumulator, więc osoby aktywne szybciej rozładują zegarek).

TicWatch C2 ma wejść do sprzedaży na początku grudnia. Niska cena, pełen zakres funkcji Wear OS oraz eleganckie wykończenie mogą zachęcić do zakupu. Ważne info: wszystkie pozostałe smart zegarki Mobvoi wciąż są w sprzedaży.

źródło: mobvoi.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *