Suunto 3 Fitness – zegarek z trybem adaptacyjnym

11 Sty 2018

Suunto też przygotowało na targi CES 2018 nowość. Do oferty sportowych zegarków dołączy model Suunto 3 Fitness. Ma to być model do codziennego użytku, ale z funkcjami dla aktywnych. Te drugie, jak zwykle zresztą, są dla producenta istotniejsze, bo skupiają się na monitoringu ruchu. Opcje inteligentne są dodatkiem, ale w dzisiejszych czasach już niezbędnym, a przynajmniej w walce z licznymi konkurentami. Najważniejszą cechą nowego trackera ma być tryb Adaptive, tj. budowanie planów treningowych.

Suunto 3 Fitness

Suunto tak opisuje swój nowy wyrób: Suunto 3 Fitness to “inteligentny zegarek fitness dla entuzjastów aktywnego stylu życia, z innowacyjnymi adaptacyjnymi wskazówkami treningowymi”. Właśnie ta ostatnia cecha ma być najważniejsza dla użytkownika. Mamy budować sobie programy treningowe na podstawie tego jak ruchliwi jesteśmy. Mają to być indywidualne wskazówki opierające się o naszą aktualną kondycję fizyczną. Celem ma być lepsze dopasowanie rytmu treningowego, zachęcając do większej aktywności.

Ma to działać na podstawie czujników tętna. Smartwatch opracuje siedmiodniowe plany treningowe automatycznie. Uwzględni poziom sprawności fizycznej oraz archiwalnych odczytów. Wszystko ma dostosowywać się w czasie rzeczywistym, a więc system rozpozna dodatkowe sesje lub braki i od razu przeliczy cały plan na nowo. W ten sposób nie będziemy zmuszeni do ciągłego trenowania według stałych wytycznych. Oczywiście wciąż do dyspozycji są wskazówki w czasie rzeczywistym, by pilnować utrzymywania wytycznych, np. odpowiedniej intensywności w strefach tętna. Tryb adaptacyjny ma równoważyć aktywność z właściwą regeneracją. Jest tu też monitorowanie snu. Jeśli chodzi o śledzone dyscypliny to w bazie są m.in.: bieg, kolarstwo, pływanie, czy ćwiczenia na siłowni. Nie za bardzo widzę informacji o wbudowanym GPS. Czyżby dane na temat tempa, prędkości i dystansu były związane jedynie z tradycyjnymi czujnikami ruchu?

Suunto 3 Fitness

Na koniec krótko o funkcjach smart. Zegarek dostosowano też do codziennego użytku. Podstawowe funkcje smartwatcha wraz z klasycznym wzornictwem mają uprzyjemnić użytkowanie poza treningiem. Wizualnie przypomina wariant Suunto Spartan Trainer. Dostępny ma być w pięciu kolorach i wykończeniem w stali nierdzewnej. Producent wycenił Suunto 3 Fitness na 199 za tańszą i 229 Euro za droższą edycję.

źródło: Suunto

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *