Sony Xperia 8 z ekranem 21:9 i Hi-Res audio

7 Paź 2019

Sony Xperia 8 z 21:9

Sony w serii Xperia stawia teraz na ekrany 21:9 i stara się je wprowadzać do oferty w każdej sekcji. Średniaki też mają charakteryzować się podłużnymi, panoramicznymi wyświetlaczami. Najnowsza Xperia 8 została przedstawiona na rodzimym rynku, ale za niedługi czas powinna trafić też do Europy. Z racji ceny zakwalifikowałbym ją do średniaków typu premium. Urządzeń mid-range, ale z wyższej półki. Czy telefon kosztujący tyle, co wiele flagowych propozycji od azjatyckich tygrysów, ma szansę znaleźć nabywców? Jeśli tak to bardzo konkretnych.

Sony Xperia 8 z 21:9

Xparia 8 ma być elegancką jednostką o średnich specyfikacjach odnośnie wnętrza i bardzo atrakcyjnym opakowaniem i parametrach dla multimediów. 6-calowy panel Full HD+ (2560 x 1080) ma proporcje 21:9, czyli dosyć nietypowe. Smartfon będzie podłużny, co niekoniecznie musi być niewygodne. Łatwiej będzie trzymać go w dłoni, a i filmy obejrzymy na pełni przestrzeni. To już czwarty model Xperii z takim ekranem. Ważne przy tym, że wszystkie zachowują spójną estetykę i są z racji kształtu rozpoznawalne.

Sony Xperia 8 z ekranem 21:9

Sony Xperia 8 wygląda podobnie do Xperii 10/10 Plus. Wciąż obecna jest technologia IPS LCD Triluminous, ale pod ekranem są słabsze podzespoły. Android pracować ma na Snapdragonie 630 (+Adreno 508) z 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej z opcją rozszerzenia kartami microSD. Do tego mała pojemność baterii, bo tylko 2760 mAh. To trochę słabo jak na ok. 2K PLNów. Z tyłu duet sensorów 12 (f/1.8) + 8 (f/2.4) megapikseli. Też mało. Ekran nie jest jakoś specjalnie bezramkowy, zwłaszcza u góry, gdzie nie zastosowano żadnego notcha, czy otworki na selfiaka 8 mpx z f/2.0. Kamerki oferują 2x zoom optyczny, rozpoznawanie warunków dla 13 typów scen, nagrywanie 4K z EIS oraz slow-motion ze 120 klatkami na sekundę.

Oprócz tego NFC (to przecież Sony), Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac, ale i dual SIM. Czytnik linii papilarnych (chyba w bocznym przycisku), port USB-C i Android 9 Pie z opcją aktualizacji do 10. Naturalnie z nakładką Xperia UI. Bok smartona wyposażono w Side Sense, gdzie podwójne dotknięcie daje szybszy dostęp do wybranych aplikacji. Jest wodoszczelność IP65/68 i port audio jack 3,5 mm. Myślę, że warto dodać, że obecny jest LDAC, Hi-Res audio i DSEE HX Digital Sound Enhancement Engine. Dźwięk zatem będzie na wysokim poziomie. Kolorystykę widać na załączonym obrazku. Czy ta konfiguracja parametrów wystarczy?

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *