Sony Wena Wrist Pro – smart paski z OLED

13 Lut 2019

 Sony Wena Wrist Pro - smart pasek z OLED

Kiedyś temat smart pasków do klasycznych zegarków był poruszany chętniej. Dorzucały tradycyjnemu modelowi trochę inteligencji. W ten sposób udawało się zachować ulubioną kopertę, rozszerzając opcje i nadążając za współczesnymi trendami. Dawałem przykład kilku takich gadżetów (dodałem je w powiązaniach), ale artykuły pochodzą sprzed kilku lat. Sony postanowił odświeżyć temat i zaproponował swoją wariacje takiego rozwiązania. Bransoleta Sony Wena Wrist Pro ma mini ekranik OLED na tyle, pozwalając odczytywać prosty przekaz ze smartfona.

  Sony Wena Wrist Pro – smart pasek z OLED

Linia Wena od Sony to głównie hybrydowe smart zegarki. Smart pasek pasuje do kolekcji japońskiej marki. Minęło już kilka lat od ostatniej generacji smartwatcha Sony z systemem operacyjnym i kolorowym ekranem. Przez ten czas rozwijano inną sekcję wearables. Skrót Wena powstał od “Wear electronics naturally” i wszystko bazuje właśnie na tym podejściu. Zegarki powstawały programie akceleratora Seed Acceleration Program, gdzie to pomysłowi pracownicy proponowali koncepcje. Potem realizowano je na platformie First Flight. Tak na rynek dotarły e-tuszowe zegarki FES. Chyba i zegarki Wena w 2015 przeszły tą samą drogę. Czas na smart bransoletę.

 Sony Wena Wrist Pro - smart pasek z OLED

Sony Wena Wrist Pro (WNW-B11B) wygląda stylowo, zwłaszcza z kopertą modelu zegarka Wena. Przygotowano minimalistyczny wygląd oraz niewielki ekranik OLED w klamrze, czyli po drugiej stronie nadgarstka. Oczywiście wyświetlacz to nie jedyna smart funkcja paska. Oprócz notyfikacji są też płatności zbliżeniowe oraz tracker aktywności. Bransoleta powstała we współpracy z Citizen i powinna pasować do innych kopert (niż tylko od Wena). W zestawie są adaptery 18, 20 oraz 22mm. Powstała też bardziej elastyczna wersja paska Wena Wrist Active, bo nie każdy lubuje się w metalowych. Wyświetlacz OLED jest maleńki i pomieści dosłownie tylko kilka słów. Oprócz tekstu jest też siedem kolorów diody dla prostych wiadomości.

Z boku klamerki jest przycisk do zmiany widoku treści. To naprawdę prosty smart pasek z kilkoma trybami pracy trackera fitness i smartwatcha. OLED można wykorzystać do prezentacji drugiej strefy czasowej, czy odczytów z aktywności. Jest integracja z platformami zdrowia Google Fit i Apple Zdrowie. Jeśli chodzi o e-płatności to wykorzystano system Boon (pre-paid od Mastercard i NXP). Ceny? Wena Wrist Active wyceniono na 349£, a Wrist Pro na 399£.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *