SmartThings w Connect IQ dla zegarków Garmina

20 Kwi 2017

Jakiś czas temu Garmin postanowił przygotować dla swojej bogatej kolekcji sportowych zegarków własną platformę, przypominającą sklepik z aplikacjami. Naręczne trackery tego producenta mają już cechy smartwatcha, więc budowanie im bazy programików, tarczek i dodatków ma sens. Connect IQ stale się rozrasta, a na wczorajszym Connect IQ Developer Summit przedstawiono kolejną aplikację. Tym razem pozwalającą na obsługę smart domu z poziomu nadgarstka.

Garmin wprowadził do Connect IQ apkę do obsługi SmartThings od Samsunga, czyli platformy dla inteligentny domów, która łączy wiele systemów, umożliwiając tworzenie smart automatyki. Elementy takiej sieci można obsługiwać ze smartfona lub smartwatcha, a teraz dołączy do wachlarza jeszcze sportowy zegarek. I to nie jeden, a każdy kompatybilny z Connect IQ (czyli już zdecydowana większość – zwłaszcza najnowszej serii). Ekranik zegarka nie musi służyć wyłącznie do odczytów aktywności, ale też sterowania domem.

Garmin umożliwi kontrolę gadżetów SmartThings, czyli wszystkich tych modułów, które domownik sobie zintegruje w ramach smart home. Funkcjonalność będzie zależała od zastosowanych rozwiązań. Można z nadgarstka kontrolować oświetlenie, TV, czy sprzęt AGD. Oczywiście dostęp będzie także do centralnego huba SmartThings. Jeśli wcześniej zdefiniowaliśmy jakieś akcje to powinniśmy móc aktywować je prosto z Garmina. Zegarek ma być po prostu elementem komunikacji z platformą, ułatwiającym korzystanie z możliwości smart domów.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *