SmartHalo 2 – nawigacja i smart licznik na rower

3 Cze 2019

Rowerowe smart gadżety oferują coraz więcej ciekawych ulepszeń jednośladu. Na kierownicy można zamontować różniste bajery, w tym i sam smartfon. Są jednak i specjalne komputery o bardziej wyspecjalizowanym przeznaczeniu. Je oczywiście z telefonem też skomunikujemy. Segment takich rozwiązań przeszedł ostatnimi czasy sporo zmian. Startupy prześcigają się teraz w jak najlepszym dopasowaniu swoich produktów do kierownicy. Nietypowo oferuje to SmartHalo. Właśnie pokazano jego drugą generację.

SmartHalo 2

SmartHalo 2 – nawigacja rowerowa w wersji smart

Pierwszą wersję modułu SmartHalo z 2015 roku doceniłem z uwagi na oryginalne podejście do nawigowania. Nowy model kontynuuje temat, ale dorzuca jeszcze wskaźnik fitness, dzięki któremu szybko podejrzymy progres i sytuację dla wyznaczonego celu. To takie przeniesienie tarczy smart zegarka lub sportowego trackera bezpośrednio na kierownicę roweru. Gadżet ma praktycznie ten sam, minimalistyczny kształt z diodami LED naokoło. To one wskazują kierunek, w którym mamy się poruszać.

SmartHalo 2 zyskał 1.5-calowy ekran OLED wewnątrz tarczy. Panelik wyświetli więcej informacji niż poprzednio. Jakich? W stylu licznika rowerowego, czyli aktualnej prędkości, dystans, ale i wspomniane wcześniej odczyty sportowe (fitness), np. spalane kalorie. Format ten nada się też do odczytywania powiadomień ze sparowanego smartfona. Wszystko będzie przypominało smartwatch, ale taki prosty. Z łatwym do odbioru interfejsem, w sam raz do jazdy. Można urządzenie porównać nawet do samochodowych systemów nawigacyjnych.

SmartHalo 2

Na kierownicy otrzymujemy rodzaj asystenta na drodze, dzięki któremu ocenimy nawet sytuację pogodową. Sprawdzimy przeróżne ważne informacje, od wysokości, po notyfikacje z popularnych serwisów społecznościowych, m.in. WhatsApp lub Messengera. Na lepszym ekranie skorzysta też sama nawigacja, która jest przecież najważniejszym elementem gadżetu. Przekaz będzie dokładniejszy i szerszy. Zobaczymy odległości do najbliższego skrętu, info o dystansie do celu, ale też POI i alerty pogodowe.

Ulepszeniem SmartHalo 2 jest też frontowa lampka z 250 lumenami, nowy jest też alarm (strażnik) bazujący na czujnikach ruchu. Aktywuje syrenę ze 100-decybelami. To wszystko udało się upakować do o 30% lżejszej konstrukcji. Rozwiązanie jest obiektem zbiórki na Kickstarterze, gdzie przedsprzedaż łączy się z o wiele niższymi kosztami zakupu. Pierwsza seria jest w crowdfundingu dostępna za 99$. Rozsyłka ma nastąpić w grudniu 2019, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *