Smart głośnik Amazon Echo drugiej generacji

28 Wrz 2017

Amazon pokazał pierwszy smart głośnik Echo już pod koniec 2014 roku. Przez ten czas wykreował nową sekcję urządzeń, ale konkurencja zaczęła mocno naciskać. Wczoraj na niezapowiadanej, niespodziewanej konferencji zaprezentowano inteligentne głośniki drugiej generacji, przygotowane na rywalizację z obecnymi lub wkrótce debiutującymi modelami znanych producentów. Nowy Amazon Echo 2 jest przede wszystkim tańszy, ale i bardziej stylowy. Poprawa jakości była konieczna, ponieważ musi odpowiedzieć na dzisiejsze trendy.

Amazon Echo 2

Mowa oczywiście o wykończeniu i ciekawszej stylistyce, dopasowanej do nowoczesnych wnętrz. Smart głośniki zaczynają wyglądać bardzo dobrze i stają się (lub niebawem staną się) integralną częścią naszych mieszkań. Drugie podejście Amazon Echo wyceniono na 99$ a wygląda lepiej niż wcześniej. Jest mniej plastiku, przynajmniej na wierzchu. Materiałowe pokrycie ociepla odbiór wizualny. Myślę, że lekko poprawi też właściwości samego dźwięku. Oczywiście zewnętrzne “ubranko” będzie można wymienić, czyli dostosować kolorystykę.

Amazon wprowadził też do sprzedaży “trójpaki”. Głośniki mają opcję współpracy w standardzie multi-room, więc warto kupić ich więcej, np. do poszczególnych pomieszczeń. Synchronizacja pozwoli na odtwarzanie muzyki w całym domu. Tak samo jeśli chodzi o obsługę głosową, czyli wydawanie poleceń przez Alexę. Nie zapominajmy, że to też stacja do sterowania smart domem, czyli wszystkimi podpiętymi do inteligentnej sieci gadżetami. Pod tym względem nie ma zbyt wielu zmian. Skupiono się na hardware, czyli właściwościach audio. To one muszą nadążyć za konkurencją.

Nowy Amazon Echo drugiej generacji to więcej opcji kolorystycznych.

Amazon poprawił jakość dźwięku. Echo mają być bardzie konkurencyjne wobec HomePoda od Apple. Przypomnę, że i Sonos będzie odbierał klientów, bo też pracuje nad własnym smart wariantem z podobnymi funkcjami. Audio w Amazon Echo 2 będzie pełniejsze (“wypełniające pokój”). Przy tej cenie trudno o cudy, ale jakieś minimum musi być. Mikrofoniki też są lepsze. Wyposażono je we wsparcie technologii radzącej sobie z odczytem komend z dalszych odległości. Głos będzie rozpoznawany lepiej dzięki wyciszaniu szumów w pomieszczeniu. Innymi słowy, nawet w głośnym pokoju system powinien odczytać nasz głos. Jasną sprawą jest, że w konkretnym języku (wciąż nie w polskim, choć np. mobilna apka otrzymała niedawno wparcie naszego języka).

Amazon Echo pozwolą też na bezpłatne połączenia przez Internet, ale w wybranych regionach. Pod tym względem przypomina identyczne funkcje z Google Home. Dodano również specjalne przyciski do lepszej interakcji z urządzeniem, np. przy graniu (tytuły audio). W kolejnych wpisach przedstawie inne nowe modele z nowej rodziny Amazon Echo Spot, np. Echo Plus i nowego, mniejszego Echo Show. W ofercie wziąć będą wszystkie wcześniej dostępne moduły, m.in. Echo Dot, Echo Tap i Echo Show. Skąd nagła premiera nowych Amazon Echo? Być może z powodu nadchodzącego wydarzenia związanego z nowymi modelami smart głośników Google Home, które zostaną zaprezentowane na dniach (część informacji już nawet wyciekła).

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *