Smart coaching dla trackerów tętna Polar H10, H7 i OH1

12 Cze 2018

Wczoraj Polar ogłosił, że sparowanie aplikacji sportowej Polar Beat z czujnikami tętna Polar OH-1, Polar H10 i H7 doda tym trackerom opcję smart coaching, czyli wsparcie wirtualnym trenerem i to bez dodatkowych opłat. Powyższe urządzenia służą przede wszystkim do treningu z kontrolą pracy serca, więc pomoc konkretnych wskazówek jest wartościowym ulepszeniem analiz aktywności. Polar Beat to jedna z lepszych aplikacji do śledzenia BPM. Producent wykonał dobry krok!

Polar OH1

Urządzenia marki Polar należą do chętnie wybieranych pośród sportowców, zwłaszcza tych, którzy chcą monitorować wyniki precyzyjnie. Konkurencja jest jednak ostra, a trackery są coraz łatwiejsze w obsłudze, czy to pośród profesjonalistów, jak i amatorów. Generalnie wystarczy założyć bransoletkę lub zegarek na nadgarstek, pamiętać o jej ładowaniu i dalej czujniki oraz oprogramowanie robią swoje. Wearable zyskują ostatnio tryb inteligentnego treningu z asystentem, który analizuje sytuację w czasie rzeczywistym i na podstawie danych sugeruje działania. Takie coś uzyskamy teraz z czujnikami tętna od Polar (modelami na klatkę piersiową i przedramię).

Smart coaching był do tej pory oferowany wyłącznie jako dodatkowa, płatna opcja w sklepiku Polar. Od teraz aktualizacja jest bezpłatna, poszerzając funkcje trackerów producenta. W aplikacji Polar Beat (iOS oraz Android) po połączeniu z wyżej wymienionymi modelami monitorów tętna pojawią się cztery nowe tryby.

  • Fitness Test: pięciominutowy test prezentujący nasze aktualne możliwości
  • EnergyPointer: ułatwi i przyspieszy osiąganie celów przez przewodnika (wskażę główny cel dla konkretnej aktywności i będzie pomagać dążyć do jego osiągnięcia)
  • Benefit Target: pomoże wyznaczać zadania i wraz ze wskazówkami w czasie rzeczywistym (audio) pomoże w ich realizacji
  • Running Index: metryki ułatwiające rozumienie danych zbieranych podczas biegu (szybkość i tętno). Punktacja ułatwi też ocenę progresu w czasie (trening po treningu)

Polar OH-1

Oprócz nowej aktualizacji w aplikacji, Polar proponuje też nowe paski do modułów z czujnikami. Przygotowano jest dla wariantów OH1 i H10. Pierwszy otrzymał nową, zieloną barwę (melange turquoise), natomiast drugi zyskał dodatkowe elektrody przeciwdziałające interferencjom. Odczyty będą dzięki temu precyzyjniejsze.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *