SimpliSafe Smart Lock – smukłu smart zamek

21 Sie 2019

Pierwsze smart zamki nie należały do najbardziej kompaktowych, chyba, że zastępowały cały moduł w drzwiach. Dzisiaj konkurencja staje się na tyle duża, że rywalizacja wymusza “dopieszczanie” wyrobów. SimpliSafe to amerykańska firma, która działa głównie na rodzimym rynku i skupia się na zabezpieczaniu domów. Nie dziwi zatem fakt, że w ich ofercie pojawił się Smart Lock – nieźle wyglądający i niedrogi zamek w inteligentnej odmianie.

SimpliSafe Smart Lock

SimpliSafe Smart Lock

Nowy SimpliSafe Smart Lock to według producenta jeden z najsmuklejszych, czyli przy okazji najzgrabniejszych inteligentnych zamków. Wciąż dosyć trudno o niewielki model, więc trzeba przyznać, że firma się postarała. Jego grubość nie przekracza jednego cala, czyli ma ok. 2.5 cm. Design ma znaczenie, owszem, ale ważniejsze są funkcjonalności. Te także mają iść w parze z udaną stylistyką. Firma obiecuje, że zamek będzie też lepszy od konkurencji. Czy faktycznie?

Sporo rozwiązań będzie jednak pokrywało się z tym, co znajdujemy u rywali. Jest naturalnie aplikacja mobilna na smartfony, przez którą sprawdzimy czy zamek jest zamknięty lub otwarty. Można go oczywiście zdalnie kontrolować. Jeśli w sieci znajduje się SimpliSafe Video Doorbell Pro lub SimpliSafe Security Camera, czyli inne wyposażenie (z obiektywem) producenta, powiążemy ich współpracę. Nie tylko zobaczymy kto jest przed wejściem, ale i wpuścimy do środka. Urządzenie posiada też autozamkięcie. Co minutę będzie sprawdzać zamknięcie i w razie czego zabezpieczy dom samodzielnie. To dla zapominalskich. Drzwi muszą być zatrzaśnięte. Tutaj zauważę, że August (czyli konkurent) ma sensory wykrywające otwarte drzwi.

SimpliSafe Smart Lock

Na start SimpliSafe ma działać tylko z własnym systemem ochrony, ale opracowywana jest też edycja niezależna. Możemy używać też tradycyjnego klucza, kody PIN (klawiatura do instalacji po drugiej stronie), a także wirtualnych kluczy w smartfonie. Będzie też szansa uzbrajać cały dom komendą Asystenta Google lub Alexy w scenie zintegrowanej z pozostałymi zabezpieczeniami SimpliSafe. SimpliSafe Smart Lock powstał z myślą o użytkownikach ekosystemu marki, więc zdalny dostęp jest oferowany tylko przy abonamencie (plan Interactive Monitoring za 24$ miesięcznie). Co z tego, że sam samek kosztuje tylko 99$, jak część jego funkcji jest dostępna tylko w dodatkowych opłatach. To fajny moduł dla posiadaczy całości, ale na razie. Już wyżej pisałem, że będzie też model działający samodzielnie.

źródło: SimpliSafe.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *