Sharp Aquos zero2 z ekranem 240 Hz (prawie)

4 Paź 2019

Sharp Aquos zero2 z 240 Hz

Sharp znany jest z tego, że demonstruje możliwości swoich ekranów w działających modelach pokazowych, ale też jednostak typowo masowych – dla zwykłego klienta. Najnowszym wariantem o ciekawych właściwościach wyświetlacza jest Sharp Aquos zero2. Pierwszy smartfon z 240 Hz panelem (tak jakby, ale o tym poniżej). Sprzęt zainteresuje przede wszystkim graczy, czyli użytkowników, dla których płynność obrazu ma ogromne znaczenie.

Sharp Aquos zero2 z 240 Hz?

Zaczynamy od najważniejszego, czyli cechy wyróżniającej smartfon zero2. Nowy Aquos od Sharpa to jak zwykle dobry ekran. Japońska firma specjalizuje się produkcji wyświetlaczy, więc nic dziwnego, że nowa propozycja chwali się głównie efektami tego modułu. Model ten to teoretycznie pierwszy na świecie smartfon z ekranem 240 Hz. Odkąd na rynku pojawiła się sekcja gamingowych smartfonów, producenci zaczęli zwracać uwagę na parametr odświeżania ekranu. Większość zwykłych smartfonów ma 60Hz, One Plus 7 Pro i 7T mają po 90Hz, a taki ASUS ROG Phone II nawet 120Hz! Najpierwszym był jednak Razer Phone (też z odświeżaniem 120 razy na sekundę) już kilka lat temu. Mówi się, że Pixel 4 ma mieć też niezłe wyniki pod tym względem.

Sharp Aquos zero2

240 Hz brzmi dumnie i dwa razy lepiej od topowych obecnie ekranów, ale nie do końca jest tak, jak określa to specyfikacja. Sharp Aquos zero2 to 120Hz z przeplotem czarnej klatki, dzięki której niwelowany jest efekt powidoku. Oznacza to, że nie uzyskujemy faktycznego 240, ale rezultat lepszy od 120. Producent mówi też, że dzięki temu poprawi się responsywność dotykowej warstwy. Organic EL z 6.4 cala oraz 2340 x 1080 pikseli to pozostałe parametry ekranu. Jeśli proponowany panel działa jak opisuje to Sharp, to powinien konkurować z najlepszymi gamingowymi monitorami.

Sharp Aquos zero2 – parametry

Zero2 nie jest to stricte gamingowym modelem, ale Snapdragon 855 Plus, 8 GB RAM, 256 GB (UFS 3.0) na dane i Android 10 pozwolą uruchomić trudniejsze gry (pytanie, jak szybko wnętrze będzie się przegrzewać). Dla formalności podam jeszcze informacje o kamerach. Z tyłu duet 12 + 20 megapikseli z szerokim kątem, a na przodzie 8 mpx. W fotografowaniu pomogą algorytmy z trybem AI Live Story oraz AI Live Shutter. Bateria to tylko 3130 mAh. Jest też ultradźwiękowy skaner palca oraz odblokowywanie twarzą, chip NFC i certyfikat szczelności IP65/IP68. Telefon ma zadebiutować zimą w Japonii

źródło: Sharp

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *