Sen.se ThermoPeanut – termometr dla Internetu Rzeczy

4 Wrz 2016

Internet Rzeczy bez czujników to jak Internet bez routera Wi-Fi. Aby sieć inteligentnych przedmiotów miała sens musi wykorzystywać system sensorów. Słowo klucz. Czujniki to podstawa smart sieci i bez nich system nie ma sensu. To właśnie odczyty są przetwarzane, a akcje i sceny się automatyzują. Właśnie dlatego producenci elementów dla smart domów oferują różnego rodzaju czujniki. Firma Sen.se przygotowała inteligentny termometr, który komunikować się będzie z innymi gadżetami.

Sense SmartPeanut

ThermoPeanut ma być niewielkim, mobilnym modułem z termometrem. Tylko albo aż tyle. Nazwa nieprzypadkowa, ponieważ gadżecik przypomina orzeszki ziemne w skorupce. Akurat kształt jest najmniej ważny. Liczy się to co w środku. Mierniki temperatury i moduł bezprzewodowej łączności w niewielkim, estetycznym opakowaniu. To pierwsza z propozycji nowej oferty czujników od Sen.se, więc będzie ich więcej. I dobrze. Na razie termometr, a potem zobaczymy.

Zaletą ThermoPeanut jest opcja łatwej instalacji w dowolnym, potrzebnym miejscu. Oczywiście pod indywidualne potrzeby. Ma to być niewielki i niedrogim modulikiem stworzonym do współpracy z Internetem Rzeczy. Po to stworzono mu kanał w serwisie IFTTT, pozwalający na korelacje z innymi smart przedmiotami ekosystemów IoT. Bluetooth 4.0 ma dać odpowiedni zasięg do współpracy z innymi systemami. Może to być i zwykły przenośny termometr, ale powstał specjalnie pod tworzenie spersonalizowanych akcji.

Sense SmartPeanut

Sense SmartPeanut

Aplikacja mobilna ma pozwalać na zdalny dostęp, no i jest też przeznaczona do projektowania zależności przez wspomniany IFTTT. Pod tym względem Sen.se połączył również siły z Works with Nest. Jak widać, ThermoPeanut to fajna sprawa dla posiadaczy smart domów. Domownicy mogą sobie utworzyć własne działania, m.in. współpracę temperatury z termostatami Nest (reagującymi automatycznie na podane wytyczne). Nie będzie to drogi gadżecik, bo wyceniany na niecałe 30 dolarów, a może być przydatną częścią smart domu. Producent planuje też wydanie odmian MedPeanut, SleepPeanut oraz PeanutButton – wszystkie specjalizujące się w konkretnych zadaniach.

Osobiście uważam, że wkrótce takich modułów będzie przybywać, ponieważ są jedną z najważniejszych rzeczy w Internecie Rzeczy.

źródło: Sen.se

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *