Samsung Gear IconX 2018 z asystentem Bixby

31 Sie 2017

Gear IconX 2018

Sportowe zegarki Gear Sport i Gear Fit 2 Pro nie były jedynymi trackerami aktywności, które Samsung przygotował na targi IFA 2017 w Berlinie. Ubieralny format oraz sportowe właściwości ma też nowa edycja bezprzewodowych, smart słuchawek Gear IconX. To już drugie podejście koreańskiej marki do tematu tzw. hearable. Tym razem gadżet otrzymał więcej od strony inteligentnych funkcji. Poprzednia generacja skupiała się na audio i funkcjach fitness. Teraz wearable będzie pełniejsze z asystentem Bixby.

Inteligentne słuchawki konkurentów już od dawna oferują pomoc Siri lub asystentów Google. Samsung od niedawna ma swoje rozwiązanie tego typu. Bixby weszło w zeszłym tygodniu na rynek globalny nieprzypadkowo. Do koreańskiego języka dołączył jedynie angielski, ale ten drugi jest używany przez praktycznie cały świat, więc zaoferuje obsługę głosową również w nowych Gear IconX. Wiele z możliwości nowego modelu jest kontynuacją funkcji z wcześniejszego wariantu słuchawek. Samsung usprawnił urządzenia pod obecne standardy.

Gear IconX 2018

Gear IconX 2018 wyglądają niemal identycznie. Przeszły lifting. Są ergonomiczniejsze i lżejsze (teraz jedna słuchawka ma ledwie 8 gramów). Ma to oczywiście znaczenie dla komfortu noszenia. Zwiększono również paletę kolorów. Nowa edycja dostępna jest w czerni, szarości i różu. Wewnątrz czujniki ruchu oraz tętna, które automatycznie wykryją aktywność. System najlepiej pomaga w treningu biegowym, ponieważ po detekcji ruchu uruchamia Running Coacha, którego wskazówki płyną prosto do ucha. Wszystko w czasie rzeczywistym. To pewne alternatywa dla sportowych zegarków. Może być też ich uzupełnieniem.

Wspomniałem wyżej, że ważnym elementem drugiej generacji Gear IconX jest asystent Bixby. Dotykając panelu słuchawki można go wywołać i skorzystać z jego możliwości w wygodny sposób. Komendami głosowymi obsłużymy odtwarzacz muzyczny (wbudowane 4GB na słuchawkę, czyli niezależna gra bez potrzeby połączenia z telefonem), natomiast żeby wydobyć pełen potencjał asystenta trzeba sparować słuchawki z kompatybilnym smartfonem. Samsung wskazuje modele Galaxy Note 8 oraz S8 i S8+ (i pewnie wszystkie nowsze, które pojawią się na rynku). Szkoda tylko, że słuchawki współpracują dobrze głównie z Androidami.

Gear IconX 2018

Na koniec jeszcze jeden z moim zdaniem najważniejszych parametrów wszystkich bezprzewodowych słuchawek – akumulator. Baterie w pierwszej generacji Gear IconX nie były najmocniejszą stroną rozwiązania. Tym razem ma być ciutek lepiej. Połączenie Bluetooth ma zapewnić 5 godzin streamingu lub 4 przy prowadzeniu rozmów telefonicznych ze sparowanym smartfonem. Samsung nie przedstawił jeszcze oficjalnego cennika.

źródło: Samsung.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *