Samsung Gear Fit2 Pro – zaawansowany smartband

15 Sie 2017

Samsung Gear Fit 2 ProKilka miesięcy temu pojawiły się informacje o nowych zegarkach Samsunga. Przecieki wskazywały, że koreański producent pracuje nad nowymi odmianami swoich smart gadżetów. Producent miał skupić się nad sportowymi aspektami oby wariantów i mamy w końcu potwierdzenie tych wieści. Serwis Venturebeat dotarł do obrazków nowego smartband Samsung Gear Fit 2 Pro, a w tym tygodniu pojawiły się również plotki o Gear S3 Sport. Na razie możemy popatrzeć na ten pierwszy i wyciągnąć pierwsze wnioski.

Samsung Gear Fi 2 Pro jest pewnie szykowany na targi IFA 2017, a być może zostanie zaprezentowany razem z Galaxy Note 8, którego premiera szykuje się jeszcze w sierpniu. Gear Fit 2 Pro, jak sama nazwa wskazuje, to ulepszona wersja Gear Fit 2, czyli sportowej bransoletki, w której mamy też cechy smartwatcha. Zapewne oba modele będą w sprzedaży, ale odmiana Pro powinna być bardziej zaawansowana. Samsung stawia na hybrydy, czyli trackery fitness oraz smart zegarki już od dawna, ale dopiero od niedawna w większym stopniu.

Gear Fit 2 Pro ma być wearable przeznaczonym głównie na trening, ale i jako codzienny zegarek. Pierwsze co rzuca się w oczy to detale w designie. Model ma ten sam format, ale jest nieco smuklejszy, w nowych barwach i przede wszystkim z większym

wyświetlaczem. Dotykowy panel nie ma praktycznie ramki, więc obszar na prezentacje odczytów oraz aplikacji jest szerszy. Będzie to pewnie ten sam AMOLED co w poprzednikach. Również lekko zakrzywiony. Ulepszeniem ma być też wzmocniona obudowa, dzięki której sprzęt przetrwa nawet 5 ATM. Tym razem odpowiednio to wykorzystano. Samsung doda w końcu funkcje monitoringu treningu na basenie. Tym razem znajdziemy tryb pływania, którego brakowało w Gear S3. Dane mają się synchronizować z platformą Speedo On.

Tracker Gear Fit 2 ma też wbudowany GPS, więc spokojnie zbierze dane na temat trasy (z przybliżonymi prędkościami poruszania się). Samsung chce też integracji ze Spotify offline, czyli możliwości odsłuchu muzyki bez połączenia internetowego (zapewne chodzi o zapis playlist w pamięci naręcznego urządzenia). Spodziewam się też zestawu czujników, który znalazł się w Gear S3 Frontier (to potwierdzi dopiero oficjalny przekaz Samsunga). Konstrukcja smartbanda ma dać też lepsze przyleganie czujników do ciała, czyli poprawę precyzji odczytów. Mam nadzieję, że dopisek Pro skrywa też kilka nieodkrytych tajemnic. Niektórzy rywale oferują już w swoich sportowych bransoletkach sporo więcej i tutaj Samsung ma co w swoich zegarkach uzupełniać.

Samsung Gear Fit 2 Pro Jeśli chodzi o funkcje typowo smartwatchowe to spodziewam się nowych aplikacji, tarczek oraz usprawnionego interfejsu. Więcej informacji oraz obrazków już wkrótce.

źródło: Venturebeat

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *