Samsung Gear Fit 2 Pro i Gear Sport do pływania

30 Sie 2017

Gear Fit 2 Pro swim

Sportowe zegarki i smartbandy potrafią coraz więcej, bo chcemy ich używać przy każdym rodzaju aktywności. Wielu producentów trackerów oferuje już funkcje do pływania, by sprostać coraz większym wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Praktycznie każdy smartwatch jest już odporny na wodę, ale nie każdy oferuje odpowiednie funkcje do monitoringu pływania. Samsung jest idealnym przykładem takiego producenta. Tym razem aspekty pływackie wziął na poważnie. Najnowszy Gear Fit 2 Pro i Gear Sport będą współpracować ze Speedo.

Na początek przypomnę, że trackerów do pływania jest na rynku już sporo. Większość stara się zbierać dane z konkretnych parametrów, aby trening w wodzie był analizowany w odpowiedni sposób. Algorytmy i czujniki pozwalają dziś na pomiar wielu metryk, więc tym bardziej dziwił ich brak w Gear S3. Apple Watch series 2 takowe posiada już od zeszłego roku. Partnerstwo Samsunga ze Speedo to dwie sprawy. Odpowiednia promocja funkcji do pływania w adekwatnym segmencie oraz podkreślenie odpowiedniej jakości monitoringu pływania.

Oba nowe Geary otrzymają praktycznie ten sam zestaw funkcji i odporności na wodę, czyli do 50 metrów zanurzenia (5 ATM). Mamy przestać martwić się o zalanie zegarka i smartbanda, a przy tym być pewnym, że trening na basenie będzie dobrze odczytany przez sensory. Do zebrania informacji przygotowano apkę Speedo On. Ma przejąć montoring ruchu w wodzie. Potrafi sporo. Od przeliczenia aktywności na spalone kalorie, po licznik basenów, dystansu, no i oczywiście stylów pływania. Każdy z nich inaczej interpretuje aktywność. W wodzie inaczej oceniany jest trening i dobrze mieć precyzyjny zapis. Mam nadzieję, że system uwzględnia tętno z optycznych czujników (EDIT: potwierdzone ze strony Speedo). W analizie uczestniczyć mają też GPS oraz barometr, nie tylko czujniki ruchu.

Gear Fit 2 Pro swim

Aplikacja Speedo On ma wyświetlać dane na ekranach Gear Fit 2 Pro i Gear Sport, czyli dać dostęp do danych w trakcie pływania. Przyda się do oceny w czasie rzeczywistym. Interaktywnie, czyli z odpowiednimi wskaźnikami. Będzie tu również pomoc przeliczników na podstawie progresu. Danymi i wynikami możemy pochwalić się z innymi użytkownikami bazy Speedo. Nie zabraknie punktacji SWOLF. Nie znalazłem w opisie konkretnych zapisów o monitorowanych stylach, ale należy założyć, że te najważniejsze w bazie są. Inaczej trackery nie byłyby konkurencyjne względem już oferowanych. Speedo obiecuje też przygotowanie specjalnych tarczek na Gear Fit 2 Pro i Gear Sport.

źródło: Samsung, Speedo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *