Rolling Bot – LG proponuje kulistą kamerkę do podglądu domu

22 Lut 2016

Rolling Bot

Kojarzycie unikatową kulę SensorSphere z kamerką? Proponowano tam zdalnie sterowany system podglądu z turlającej się perspektywy. Pomysł nietypowy, ale wpadło na niego równocześnie także LG. Gigant z Korei zaprezentował swoją odmianę na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Rolling Bot chce zaoferować coś bardzo podobnego, czyli mobilną kamerkę, którą można sterować na odległość i obserwować sytuację wprost z aparaciku w kuli. Wcześniej rynek pokazywał już kamerki w odkurzaczach, ale te nie były zbyt wygodne do eksploracji budynku.

LG Rolling Bot to koncepcja mająca zastąpić rozmieszczanie monitoringu po pomieszczeniach. Zamiast tego mamy ruchomy obiektyw, czyli szansę na dotarcie do prawie dowolnego miejsca w domu (schodów jednak nie pokona, w tej sytuacji lepiej rozważyć domowego drona Rook :P). Przyzwyczajeni jesteśmy do obserwacji z górnego widoku. LG twierdzi, że i z dołu można sporo zobaczyć. Kula ma wielkość o połowę mniejszą od wersji do kręgli. Ma specjalnie zaprojektowany hardware i odpowiedni software, aby model mógł rejestrować obraz.

LG Rolling Bot app

Jak widać, moda na kule Sphero, zwłaszcza w odmianie BB-8 idzie dalej. Docelowo ma to być wyrób do pilnowania naszego domu, ale każdy wie, że ludzkie pomysły prowadzą również do zabawy i zapewne kula posłuży też do wnerwiania naszych czworonogów (ma laserowy wskaźnik!). Można je sprawdzić, ale przy okazji trochę psa lub kota rozerwać, gdy nie ma nas bezpośrednio w domu. LG obiecuje też, że wariant ten ma współpracować z Internetem Rzeczy, a konkretnie smart wyposażeniem domu. Jak pilot do obsługi TV, czy innych urządzeń RTV, tyle, że w wersji sferycznej. Dzisiejsze kamerki pozwalają się też ze sobą komunikować i Rolling Bot również na to pozwoli – ma wbudowany głośniczek i mikrofonik.

Targi mobilne uwielbiamy właśnie za takie gadżety. LG pokazało sporo nowych zabawek. Ta konkretna nie ma sprecyzowanej ani daty premiery, ani ceny.

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *