Rodzina Moto G7

7 Lut 2019

Jest siódma generacja smartfonów Moto G. Serii łączącej najlepszy stosunek ceny do możliwości i to w postaci całej rodziny. Tym razem prezentowanej w tym samym czasie, a nie etapowo. Moto G7 to łącznie cztery modele o różnych parametrach, pozwalające na dobranie specyfikacji pod własne potrzeby. Moto G7 Plus, Moto G7, Moto G7 Power i Moto G7 Play spróbują rozłożyć nacisk na różne podejścia, które najczęściej interesują klientów.

Motorola Moto G7, G7 Plus, G7 Power i G7 Play

Motorola Moto G7, G7 Plus, G7 Power i G7 Play

W generalnym skrócie, nowe telefony z Androidem podzielono na wariacje podkreślające kilka najbardziej typowych potrzeb. Moto G7 Plus skupia się na właściwościach fotograficznych, G7 na idealnym balansie możliwości do kosztów, G7 Power na baterii, a G7 Play na wydajności. Część modeli łączą pewne wspólne cechy, co oczywiście zrozumiałe od strony ekonomii produkcji oraz spójności. G7 Plus i G7 mają 6.2-calowe ekrany Full HD+ z układem 19:9 i notchem na kamerkę selfie w kształcie kropli. W obu urządzeniach są na tyle zabezpieczone Corning Gorilla 3D Contoured Glass i mają po 3000 mAh akumulatory. W obu są też podwójne aparaty.

Moto G7 Plus to najmocniejsza propozycja za 300 euro. W smartfonie pracuje Qualcomm Snapdragon 636 i jako jedyny posiada ultra szybkie ładowanie TurboPower 27W. Wewnątrz znalazły się też: 802.11ac WiFi, Bluetooth 5.0, NFC oraz głośniczki (pozostałe mają po jednym). Aparaty 16 i 5 mpx są wsparte optyczną stabilizacją obrazu i tryb Auto Composition, 4K video, auto HDR. To pierwszy raz, by kamerka z serii G otrzymał OIS. Widać wyraźnie, że część funkcji, które kiedyś były we flagowcach, dzisiaj zaczynają być traktowane jak standard. Co zrozumiałe. Plus ma 4GB RAM, 64GB pamięci i czytnik kart microSD.

Wszystkie modele G7 mają Androida 9 Pie, USB-C, czytnik palca, radio FM i słuchawkowy port audio 3,5 mm. W normalnym G7 przednia kamerka ma 8 mpx, natomiast Plus zyskał dodatkowe 4 megapiksele. W G7 Power ekran ma słabszą rozdzielczość, bo 1520 x 720. 3GB RAM, 32 GB pamięci, Turbo ładowanie i baterię 5000 mAh. Naładuje w 15 minut aż 9 godzin pracy. G7 Power ma kosztować 209 euro, a zwykły G7 249 euro. G7 Play to najtańszy telefon z rodziny, bo wyceniany na 149 euro. W Play RAM spadł do 2 GB, ładowanie ma tylko 10W i jedną kamerkę 13 mpx na tyle + 8 na przodzie. Wizualnie wszystkie wyglądają podobnie. Mają bezramkowe ekrany i podobną stylistykę.

źródło: Motorola.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *