Realme aktualizuje swoje flagowce w bardzo szybkim tempie. Na rynek wkracza już ich siódma generacja. Duet Realme 7 i Realme 7 Pro mają kusić głównie ceną, ale też atrakcyjnymi specyfikacjami (biorąc pod uwagę koszty). Podstawowy model ma być „najpotężniejszym” w sekcji gamingowców ze średniej półki, natomiast Pro zainteresuje fanów mobilnej fotografii i nie lubiących tracić czasu na ładowaniu. Telefon będzie ładował się bardzo szybko.

Realme 7 vs Realme 7 Pro – ekran

Oba nowe Realme 7 mają być tanie, ale dobre. To dość ogólne określenie, ale tutaj trzeba oceniać możliwości właśnie pod kątem cennika. Producent przedstawił polskie ceny i jak się pewnie domyślacie, są niskie. Mimo tego wnętrzności smartfonów, ale też i ich ogólna estetyka zewnętrzna, nie są słabe. Inaczej, są lepsze, niż może wskazywać na to wycena. To u Realme normalne. Marka dopiero jest budowana, więc dla klientów to najlepszy czas na okazje. Kiedyś coś podobnego zastosował OnePlus, ale w ramach wyższej półki. Dziś firma nie jest już taka „budżetowa”. Jak będzie z Realme? Zobaczymy.

Realme 7 Pro z 65W

Porównajmy oba nowe modele. Realme 7 i 7 Pro wygląda oczywiście podobnie. Różnice zobaczymy dopiero w środku. Specyfikacje są inne. W Realme 7 Pro mamy mocniejszy procesor, szybsze ładowanie baterii, lepszy ekran oraz lepsze właściwości fotograficzne. Teraz konkrety. Realme 7 posiada większy panel 6.5 cala z 90Hz odświeżaniem (i 120Hz w dotyku) i LCD. To lepsze parametry do grania do tego w 7 Pro. Tu jest 6.4-calowy wyświetlacz, czyli troszkę mniejszy, ale już w technologii Super AMOLED. Oba mają po 2400 x 1080 pikseli. Przednie kamerki zmieszczono w otworkach po lewej stronie ekranu. Szczytowa jasność 600 nitów została zarezerwowana dla tego droższego z pary.

Realme 7 vs Realme 7 Pro – parametry

Realme 7 korzysta z procesora MediaTek. Umieszczono w nim gamingowy chip Helio G95. Do tego wybór aż trzech konfiguracji, przynajmniej w Polsce. U nas telefon ma być dostępny z 4 GB RAM i 64 GB na dane, 6 GB RAM i 64 GB na dane oraz w najmocniejszej wersji z 8 GB RAM i 128 GB na pliki. Wszystkie z UFS 2.1. Spora będzie bateria. Pojemność 5000 mAh to dużo. Ładowanie 33W Dart Charge też niczego sobie! To identycznie jak w OnePlusach (ten sam właściciel). Realme 7 Pro ma lepszy procek – Snapdragon 720G z Adreno 618, ale mniej pojemny akumulator – 4500 mAh. Tu będzie jednak jeszcze szybsze uzupełnianie energii. SuperDart Charge da aż 65W (jak w Oppo Find X2 Pro). 100% w 34 minuty.

W obu telefonach jest dual SIM, Wi-Fi 802/ac, Bluetooth 5.0, chip zbliżeniowy NFC, port USB-C i gniazdko słuchawkowe. Czytnik palca jest w innym miejscu. W tańszym modelu skaner znalazł się na bocznej krawędzi. W Pro jest zintegrowany z wyświetlaczem AMOLED. O modemie 5G możemy pomarzyć, ale w tej półce cenowej byłoby o to ciężko. Android 10 pracuje z nakładką Realme UI. Chyba tylko Pro ma podwójne głośniki stereo, Hi-Res Audio i Dolby Atmos, bo na stronie Realme 7 tego nie ma lub producent się tym nie chwali.

Realme 7

Realme 7 vs Realme 7 Pro – aparaty

Oba flagowe Realme siódmej generacji mają po cztery aparaty, ale różniące się rozdzielczością sensora głównego. Mają też inne rozstawienie w module, co pozwoli je odróżnić (nie licząc innych kolorów obudowy). Aparaty wyglądają następująco. Dwa z najniższą liczbą pikseli to 2-megapikselowce. Jest czarno-biały (f/2.4), a drugi do makro z 4 cm (f/2,4). Ultra szerokokątny ma 119 stopni, 8 mega i f/2.3. Dopiero ten główny z Quad Pixel jest inny. W Pro ma 64 mpx (Sony IMX682) z f/1.8. W podstawowym są 48 mpx (Samsung S5KGM1ST) z f/1.8. Z przodu inne selfie. W Realme 7 jest 16 milionów pikseli (70 stopni). W Realme 7 Pro – 32 mega (85 stopni). Oba urządzenia wykonają dobre foty nocne i selfie, ale nieco lepsze wyniki będą w tym droższym.

  • Realme 7 (4GB RAM/64GB na dane) – 799 zł
  • Realme 7 (6GB RAM/64GB na dane) – 899 zł
  • Realme 7 (8GB RAM/128GB na dane) – 1099 zł
  • Realme 7 Pro (8GB RAM/128GB na dane) – 1299 zł

BTW: Realme, popraw tego byka w widoku meta w wyszukiwarce Google. Nasz kraj to nie „Poska”…

źródło: realme.com