Polar Sleep Plus dla Polar M430 i A370

10 Cze 2017

Polar A370

Wraz z premierą smartbanda Polar A370 (na obrazku powyżej) zadebiutował nowy, ulepszony tryb śledzenia snu – Polar Sleep Plus. Zapowiadano wtedy, że skorzysta z niego również model sportowego zegarka GPS Polar M430. Aktualizacja powinna właśnie zacząć trafiać na tracker, poszerzając jego zdolności i funkcje. Producent zauważa, że sen to ważna część analiz aktywności, więc także jakość w jego monitoringu musi być adekwatna.

Polar Sleep PlusPolar Sleep Plus to bardziej zaawansowany system pomiarów wypoczynku niż funkcjonujący do tej pory. Nowe oprogramowanie i algorytmy są teraz inteligentniejsze. Wciąż odczyty docierają wyłącznie z nadgarstka, ale teraz są nieco konkretniejsze. Software obiecuje dostarczać cenniejsze informacje na temat naszej regeneracji, co ma mieć znaczenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i treningu.

Ogólne podejście pozostaje takie same. Mamy dowiadywać się o jakości naszego snu, jego wzorcach, a dane mają pomóc w zmieniać nawyki. Lepsza świadomość sytuacji ma ułatwiać zapewnianie lepszego wypoczynku. Czas jego trwania, automatyczne uruchamianie analiz (detekcja snu), monitorowanie jakości. Wszystkie informacje są przetwarzane na podstawie zmian pozycji oraz ruchu nadgarstka. Opisywałem to nieco szerzej przy opisie specyfikacji Polar A370, ale przypomnę, że całość bazuje na polisomnografii.

Polisomnografia jest techniką rejestrowania i badania czynności organizmu w czasie snu. Algorytmy Polar Sleep Plus oceniają zapis, porównując go do wytycznych i wzorców. Takie pomiary mają być bardziej precyzyjne, poprawiając jakość odczytów i analiz. Aplikacja ma prezentować nam wyniki oraz statystyki, a specjalna punktacja w skali 1-5 przekazywać oceny. Te z kolei mają prowadzić do lepszego śledzenia snu i prób jego poprawiania w czasie. Wciąż nie jestem pewien czy w całej akcji udział biorą czujniki tętna. Raczej nie, ale pomiary te miałyby tu sens.

Na razie z Polar Sleep Plus korzystają tylko modele A370 i M430, ale pewnie wszystkie kolejne generacje będą już posiadały te techniki oceny jakości snu w standardzie.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *