Outdoorowy Amazfit Sports Watch 3 (Stratos)

28 Sie 2019

Oprócz Amzfit X i Amazfit GTS marka Huami przedstawiła dziś jeszcze jeden nowy model wearable – sportowy smartwatch Amazfit Sports Watch 3, który gdzie niegdzie nazywany jest Stratosem. Byłaby to jego już trzecia generacja. W odróżnieniu od wymienionego na początku duetu, ten wariant jest odpowiednio wzmocniony i przystosowany do intensywniejszej aktywności. Ma wiele podobnych funkcji do GTS, ale okrągły wyświetlacz, lepszą baterię i nieco więcej trybów śledzenia ruchu i metryk z nim związanych.

Huami Amazfit Sports Watch 3

Amazfit Sports Watch 3, czyli Stratos

Stratosy były modelami outdoorowymi i takim jest ich kontynuator. Amazfit Sports Watch 3 ma nieco inne parametry, by lepiej dopasować się do potrzeb na zewnątrz, czyli podczas treningu. Okrągły wyświetlacz może się podobać nieco bardziej od tego kwadratowego, a przy okazji sprzęt na nadgarstku będzie wyglądał bardziej sportowo. Koperta wygląda solidniej i zdaje się, że tak też jest. Podczas dynamiczniejszej aktywności w terenie ryzyko uszkodzeń jest większe. W standardowej odmianie ekran tego zegarka pokrywa Gorilla Glass 3, natomiast w edycji Elite Edition szkło jest szafirowe. Model EE ma też tytanowe przyciski i niektóre elementy oraz fluorowe paski.

Ekranik ma 1.34 cala i specjalną technologię Full-Moon. Ma być czytelny w ostrzejszym słońcu, a przynajmniej pokazywać treści lepiej od standardowego smartwatcha Huami. Panelik ma być też oszczędniejszy, ale wciąż kolorowy. Otrzymał rozdzielczość 320 x 320 pikseli. Pod spodem 512 MB RAM i aż 4 GB pamięci, choć tylko (lub aż) prawie 2 GB będzie dostępnych na pliki, np. muzyczne. W smartwatchu jest wbudowany odtwarzacz muzyczny, a dzięki Bluetooth podłączymy bezprzewodowe słuchawki. Można zatem podczas aktywności posłuchać utworów offline. Jeśli chodzi o protokoły łączności to jest też Wi-Fi oraz zbliżeniowe NFC, ale raczej dla użytkowników w Chinach.

Huami Amazfit Sports Watch 3

 

Sportowy Amazfit Sports Watch 3

Amazfit Sports Watch 3 to głównie zegarek sportowy, więc przyjrzyjmy się parametrom związanym z tymi trybami pracy. Oczywiście w zestawie jest pełen komplet typowych czujników aktywności. Sensory do analizy ruchu, ale też pulsometr, czy moduły GPS do śledzenia tras. Na wyświetlaczu będzie można wyświetlić mapki oraz zapisy z tracy, więc powinno to się przydać w lepszej orientacji w terenie. Niestety nie rozumiem po chińsku, więc trudno jest mi ocenić zakres pomocy związanej z wyrysowanymi trasami. Widać je tylko na grafikach promujących zegarek.

GTS miał 12 trybów, a Sports Watch 3 ma ich 19, czyli o siedem więcej. W specyfikacjach widzę też opcję VO2 Max, czyli możliwości śledzenia pułapów tlenowych i stref tętna. Wodoszczelność 5 ATM to jakaś gwarancja zabezpieczeń, ale nie wiem jak ma się to do pływania na basenie. Niby fotki pokazują pływaków, więc są chyba nieprzypadkowe. Pośród miniaturek przedstawiających mierzone aktywności widać też symbol płynącego ludzika, więc pomiary sportowe w wodzie też raczej są. A ile wytrzyma akumulatorek? Bateria 300 mAh ma dać 7-14 dni pracy na jednym ładowaniu, co zależy od intensywności użytkowania czujników. Z włączonym GPS ma się udać odczytywać lokalizację nawet przez 70h, ale tu pewnie z pewnymi ograniczeniami. W pełnym ma być 35 godzin.

Myślę, że znajdziemy w nim też podstawowe funkcje smart. Jak z cenami? Są rzecz jasna atrakcyjne. Huami Amazfit Smart Sports Watch 3 w podstawowej wersji ma kosztować w Chinach 1299 juanów (czyli około 700 zł). Wariant Amazfit Smart Sports Watch 3 Elite Edition 1699 juanów (to w przeliczeniu ok. 900 zł). Znów muszą na koniec dopisać, że nie wiadomo kiedy zegarki trafią na rynek globalny. Na razie tylko region rodzimy.

źródło: amazfit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *