W tym tygodniu zadebiutowało kilka smartfonów Oppo. Mam na myśli zarówno rynek globalny jak i polski. Dzisiaj skupię się na tym naszym, gdzie chiński producent zapowiedział czwartą generację Oppo Reno w aż trzech odmianach: Reno 4, Reno 4 Pro i Reno 4 Lite. O tej pierwszej parze już na blogu pisałem. O Lite może jeszcze będzie okazja. Tutaj poświęcę trochę miejsca Oppo A53. Świat usłyszał o nim już w sierpniu. W Polsce będzie sprzedawany od października. Ma pojemną baterię, szybki ekran i atrakcyjną cenę.

Oppo A53 z ekranem 90 Hz za 899 zł

Oppo A53 – ekran 90 Hz poniżej 1000 zł

W tym tygodniu Xiaomi pokazało serię Mi 10T z ekranami 144 Hz, więc panele z 90 Hz nie robią już takiego wrażenia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę cenę Oppo A53 to inaczej ocenimy obecność tego standardu odświeżania obrazu. Częstotliwość ta to absolutne minimum przy grach, ale Snapdragon 460 raczej nie pozwoli na wydobycie z tego panelu jego potencjału. W trakcie zwykłego przewijania aplikacji i treści przeglądarki powinniśmy jednak odczuć ulgę, bo nie zmęczymy tak oczy od „skaczących” materiałów. Ekran LCD ma 6.5 cala i rozdzielczość HD+. Jest klasycznie zaoblony i ma standardowe proporcje. Aparat selfie jest w otworku po lewej stronie. Oppo dało 8 megapikseli z f/2.0.

Inną zauważalną przewagą w Oppo A53 ma być pojemna bateria. Akumulator otrzymał aż 5000 mAh, więc powinien wystarczyć na długo. Cieszy fakt, że będzie ładowany dość szybko, bo z 18W. Z tyłu trzy sensory do fotografii. Główny obiektyw ma 13 mega (f/2.2). Dwa pozostałe to 2 mpx do głębi i makro. Nic specjalnego, ale uda się wykonać dobre jak na tę półkę cenową fotki.

Oppo A53 – specyfikacje

Już wspomniałem, że na pokładzie Oppo A53 znajdzie się procesor Snapdragon 460, czyli dość słaby. To chyba najsłabszy punkt smartfona. Towarzyszy mu grafika Adreno 610. Do tego 4 GB RAM (LPDDR4X) i 64 lub 128 GB pamięci na dane w UFS 2.1. Przestrzeń można rozszerzyć kartami microSDXC do maks 256 GB. Z tyłu nie zabraknie czytnika palca. Android 10 działa z nakładką ColorOS 7.2. Wyróżniłbym obecność duetu głośników Super Dual to stereo, gdzie jest wsparcie korekcji Dirac 2.0. Są też bajery w stylu trybu Music Party do uruchamiania bardziej przestrzennego audio przez synchronizację wielu telefonów Oppo (sieć LAN i dodatkowe światła w trakcie odtwarzania muzy). W sumie trzy opcje kolorystyczne obudowy. Ceny bardzo atrakcyjne.

  • Oppo A53 (4 GB RAM/64 GB) – 899 zł
  • Oppo A53 (4 GB RAM/128 GB) – 999 zł

źródło: oppo.com