Olloclip Multi-Device Clip – w końcu dla Androidów!

31 Sie 2018

Olloclip Multi-Device Clip

Pamiętam jak w 2011 roku Olloclip startował. Był wtedy jednym z pierwszych producentów akcesoriów optycznych do kamerek smartfonów, rozszerzających zakres ich możliwości. Z uwagi na różne konstrukcje telefon firma musiała indywidualnie projektować moduły, a to nie było łatwe zadanie. Sprzętu ciągle przybywało, a kompatybilność spadała. Pewnie dlatego przeniesiono się na w miarę uniwersalne iPhone’y, których kształt i bryła były stałe przez kilka generacji. Tym popularniejszym Androidom udawało się czasem dostarczy odpowiednik, ale przez ostatnich kilka lat wyroby powstawały głównie dla smartfonów Apple. Nowy Multi-Device Clip to soczewki w stylu tych dla iPhone’a X, ale dla niemal dowolnego Androida!

Można powiedzieć, że wreszcie udało się stworzyć coś uniwersalnego, pozwalającego na zabawę optyką w kamerkach telefonów o różnej wielkości i różnych układach obiektywów w urządzeniu. To właśnie ta ostatnia sprawa jest nawet ważniejsza. Przyznam nawet, że znudziło mi się nawet pisane o rozwiązaniach Olloclip na moim blogu z uwagi na monotematyczność z odbiorcami gadżetów. Nowa przystawka ma możliwości systemu iPhone X Connect X, ale będzie pasowała do większości telefonów na rynku. Tego brakowało, bo flagowe smartfony to nie jedyny sprzęt. Warto uderzyć do ogromnej liczby użytkowników pozostałych urządzeń, a jest ich przecież zdecydowanie więcej!


Jedyne o czym należy pamiętać to grubość (smukłość) naszego telefon. Nie może ona być większa niż 12 mm. To akurat żaden problem, bo większość telefonów mieści się spokojnie w tych parametrach, ale mi się wydaje, że chodzi bardzo o uwzględnienie etui i różnych plecków. Tutaj trzeba będzie się już pilnować. Zakres tolerancji jest jednak spory, więc i z tym nie powinno być kłopotów. Podoba mi się pomysł na samą konstrukcje doczepki. Olloclip zdaje sobie sprawę, że nie chcemy chodzić z akcesorium na telefonie cały czas, więc zaprojektowało go w formie klipsa (można go odpiąć i przypiąć np. do ubrania). Gdy potrzeba łatwo go użyć i to tylko na czas focenia. Elementów optycznych jest w zestawie sporo, więc każdy amator fotografii znajdzie coś dla siebie. Jak zwykle oferowane są najważniejsze moduły. Trudno na razie określić jak dobrze Clip będzie współpracował z poszczególnymi smartfonami, ale to już bardzo ciężko sprawdzić. Ja jestem przyzwyczajony, że te uniwersalne mocowania nigdy nie spełniają dobrze swojej roli, ale oby tu było inaczej. Przeglądałem trochę sieć, by zobaczyć czy redakcje serwisów technologicznych dotarły już do próbek i na razie okazało się, że z OnePlus 6 były na przykład pewne niedogodności.

Connect X zawiera soczewki szerokokątne (120 i 155 stopni), tele z dwukrotnym zoomem oraz macro (7, 14 i 21x) i rybie oko. To standardowy, najpopularniejsze komplet. Oferta sklepu zostanie zaktualizowana o nowy moduł na telefony już od połowy września. Multi-Device Clip ma kosztować 60 dolarów, a soczewki Connect X startują od 45$.

źródło: Olloclip.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *