Odkurzacza LG HOM-BOT Turbo+ z kamerką i aplikacją

21 Gru 2015

Hom-Bot Turbo+

To nie pierwszy raz, gdy zwracam uwagę na inteligentny odkurzacz połączony z aplikacją mobilna, na nawet nie pierwszy, który oferuje wbudowaną kamerkę. Liderem jest chyba Roomba – jeśli mowa o zrobotyzowanej sprzątaczce. Na CES 2016 swój konkurencyjny, ulepszony sprzęt ma pokazać LG. Jego HOM-Bot Turbo ma zyskać kilka opcji, by wariant z oznaczeniem “+” można było odpowiednio wytłumaczyć. Maszyna ma już swój wiek, więc koreański producent postanowił ją nieco odświeżyć. Ma jeszcze lepiej pasować do sekcji smart home i dodać więcej funkcji na smartfon.

LG próbuje zaszczepić produktowi możliwości rzeczywistości rozszerzonej, czegoś, co zaczyna pokazywać swój potencjał już od kilku lat. Model ma posiadać kamerkę, a ta posłuży do kilku rzeczy. Po pierwsze: będzie to dodatkowy strażnik naszego mienia, gdyż w trakcie sprzątania może rejestrować wnętrze. Home-Guard ma reagować na ruch i przesyłać o nim informacje właścicielowi. Po drugie: obiektywik ma wspomagać opcje Augmented Reality, czyli wspomnianego poszerzania rzeczywistości o cyfrowe warstwy.

Hom-Bot Turbo

LG Hom-Bot Turbo

HOM-BOT Turbo+ łączy się ze smartfonem tak jak poprzednik, ale oprócz wybierania trybów odkurzania i uzyskiwania powiadomień z historią czyszczenia konkretnych pomieszczeń, nowy sprzęt ma pozwolić domownikom na ręczne wybieranie obszarów bezpośrednio na ekranie telefonu. Patrząc na pokój mamy wyznaczać strefy sprzątania, wyrysowując je na powierzchni naszej podłogi. Ma to ułatwić omijanie przeszkód, a sam robot rozpozna rejony, które już raz odkurzał.

Do kamery jest dostęp w każdej chwili, więc w zasadzie można też popatrzeć trochę z perspektywy odkurzacza jak sobie sprząta (nie wiem po co, ale można :P).

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *