Nowy Connect IQ Store dla zegarków Garmin

11 Kwi 2019

Każdy posiadacz sportowego zegarka Garmin, który wszedł na rynek w 2016 roku (myślę, że większość modeli), wie co to sklepik Connect IQ. Znajdziemy tam aplikacje, tarczki, widgety i różne pola, którymi spersonalizujemy swój smartwatch. Nie jest tego aż tak dużo jak na inne inteligentne zegarki, ale baza skupia się na troszkę innych potrzebach. Aktywni znajdą tu sporo dodatków ulepszających odczyty oraz analizy aktywności. Są też programy spoza sekcji fitness. Problem w tym, że platforma nie była zbyt wygodna w przeglądzie propozycji. Nowa apka Connect IQ Store ma to poprawić.

Nowy sklepik Connect IQ Store dla zegarków Garmin

Nowa aplikacja Connect IQ Store

Nowa aplikacja na system iOS oraz Androida, które pozwalają łączyć dane z zegarków z ekranami telefonów, ma być czytelniejsza, łatwiejsza w obsłudze i po prostu wygodniejsza. Odnajdywanie pozycji, przegląd katalogów oraz wgrywanie programów, pól i tarczek ma być bardziej intuicyjne. Być może na początku działy oraz sortowanie według popularności, najnowszych i najlepiej ocenianych pozycji działało, bo oferta była mała. Teraz jest większa, więc trzeba zarządzać bazą nieco inaczej. Koniec z poukrywanymi tytułami. Connect IQ Store ma funkcjonować jak typowy sklepik.

Sklepik w nowym wydaniu ma być bardziej “mobile friendly”. Od ogólnego interfejsu po katalogi. Lepsze klasyfikowanie aplikacji między działami to szybsza opcja ich odszukania. W aplikacji znajdziemy sekcje tematyczne, usprawniające poruszanie się po zbiorach. Garminowi udało się też połączyć z Face It!, by umożliwić tworzenie tarczek z własnymi obrazkami/zdjęciami. W programiku ustawimy też automatykę aktualizacji (lub ją wyłączymy). Będziemy też mieli jedno miejsce do zarządzania wszystkimi wgranymi aplikacjami, przestrzenią przez nie zajmowaną w pamięci zegarka itp. Wszystkie te poprawki były konieczne, zwłaszcza, że kompatybilnych z Connect IQ zegarków jest już sporo. W tym także nowa, luksusowa seria Marq.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *