Smartwatch Nokia Steel HR w edycji Rose Gold

11 Sty 2018

Zanim Nokia przejęła Withings, producent tworzył limitowane, złote edycje swoich hybrydowych smart zegarków. Nokia Health też przygotowała takie atrakcje dla klientów, którzy potrzebują wykończenia bardziej kojarzonego z sekcją premium. Niedawno w sklepiku pojawiły się modele Steel HR z logotypem Nokii, a teraz, prawdopodobnie przy okazji targów CES 2018, producent wprowadził nową opcję koperty w kolorze Rose Gold.

Nokia Steel HR Rose Gold

Smart zegarek Nokia Steel HR nie różni się niczym poza złotym wykończeniem od Withings Activite Steel HR. Po rebrandingu zauważyć można tylko nowy logotyp na tarczy. Dla szybkiego przypomnienia: Steel HR to hybrydowy smartwatch w klasycznym wydaniu, czyli ukryte opcje modułów łączności i trackera fitness pod tradycyjnymi wskazówkami. Jest jednak mały, okrągły ekranik do powiadomień, dzięki czemu możemy odczytać wybrane treści docierające na telefon. Z tyłu jest też czytnik tętna, więc możemy monitorować aktywność.

Wariant Steel HR Rose Gold wyróżni się oczywiście złotym wykończeniem koperty, ale dodatkową można ją podkreślić jednym z czterech pasków. Dwa skórzane i dwa silikonowe. Możemy też dobrać kolor tarczy. Do wyboru są czarna i biała. Jest zatem element personalizacji niezbędnej w tej kategorii urządzeń. Obok pozostanie opcja w srebrze, która też wygląda dobrze. Warto dopisać, że w złocie jest tylko 36 milimetrowa odmiana koperty. Większa, czyli 40 mm już nie. To wyraźny sygnał, że model Rose Gold to raczej ukłon w stronę kobiet. Złote odmiany mają być dostępne od lutego. Mi osobiście najbardziej podobał się wariant jet black, ale ten był dostępny tylko w poprzedniku (tym bez czujników pracy serca). Może z czasem oferta rozszerzy się i o taką opcję. Propozycja gold jest oczywiście nieco droższa. Wyceniono ją na 220 Euro, natomiast silver kosztuje 190. Skórkowe paski też są droższe.

źródło: Nokia

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *