Nokia BPM+ inteligentny ciśnieniomierz

21 Cze 2017

Nokia BPM+

Inteligentna waga Nokia Body nie była jedynym nowym produktem marki po oficjalnym przejęciu firmy Withings. Nokia Health kontynuuje biznes prowadzony przez poprzednika i stara się rozszerzać rodzinę urządzeń, które służą do analizy oraz monitoringu stanu naszego zdrowia. Smart ciśnieniomierz BPM+ to następca modelu produkowanego jeszcze przez Withings. Model ten pozostał w sprzedaży (jak zresztą całe portfolio) i widnieje w sklepiku pod brandem fińskiego producenta.

Nokia BPM+ to jeszcze mniejszy od pierwszej generacji wyrobu, bardzo kompaktowy ciśnieniomierz z inteligentnymi funkcjami. Chodzi tu głównie o łączność z aplikacją mobilną na smartfony, która jest bardzo ważnym elementem całego systemu. Aplikacja Nokia Health Mate zbiera dane oraz odczyty ze wszystkich urządzeń na platformie (również z aplikacji third-party, np. MyFitnessPal), łącząc je i dając szerszy obraz ich korelacji. Możliwe jest budowanie profilu użytkownika oraz monitorowanie zdrowia.

Nokia BPM+

Ciągłość zapisów jest istotna, ponieważ pozwala na ocenę trendów i analizy w dłuższej perspektywie czasu. Ciśnieniomierz BPM+ może posłużyć w domu, ale i podróży. Osoby potrzebujące mierzyć ciśnienie dosyć często, mogą spokojnie zabrać urządzenie ze sobą. To mobilne rozwiązanie. Na smartfonie dostępne są wszystkie zbierane informacje. Podobnie jak wcześniej, model jest certyfikowany i gwarantuje odpowiednią precyzję odczytów (ciśnienia krwi oraz pracy serca). Dane można nawet przesyłać lekarzom, którzy mogą oceniać stan zdrowia na podstawie statystyk.

Nokia wyceniła ciśnieniomierz BPM+ na 130 euro. Poprzednik kosztuje 100. Różnice między nimi? Chyba głównie wizualne oraz gabarytowe.

źródło: Nokia

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *