Niezależny Spotify na zegarki Wear OS

18 Paź 2018

W końcu pojawiła się niezależnie działająca aplikacja Spotify na smart zegarki z systemem Wear OS, ale zdaje się, że wciąż czegoś jej brakuje. Platformie streamingowej brakowało takiego programiku i niebawem zacznie on docierać na smartwatche. Będzie go można zainstalować z poziomu smartfona, jak i samego zegarka, ale musi on być zaktualizowany do wersji Wear OS 2.0 lub nowszej. Co na nadgarstku otrzymamy, a czego jeszcze nie ma?

Michael Kors Access Runway Spotify Wear OS

Wszystkie najważniejsze funkcje poprzedniej apki oczywiście są, czyli opcja kontroli odtwarzacza oraz zasobów muzycznych. Można wykorzystać tryb Spotify Connect, by puszczać utwory na sparowanych ze smartwatchem bezprzewodowych głośnikach Bluetooth. Bezproblemowo też oznaczymy ulubione kawałki (ikonka serduszka), by tworzyć playlisty. Wszystko fajnie, ale dlaczego nie ma funkcji zapisu wybranej biblioteki offline? Przecież niezależność aplikacji powstała po to, by unikać zabierania ze sobą telefonu. Developer zapowiada, że wdroży te elementy, ale nie będzie ich w pierwszej edycji niezależnego programu. Szczerze? Trochę bez sensu… Niedawno pisałem o playerku Vibe, na który można w ten sposób zrzucać kawałki i wyjść z muzyką gdzie się chce. Miałem nadzieję, że da się tego dokonać na zegarkach z Wear OS, ale jednak, póki co, nie.

Spotify wydaje też apkę na zegarki Garmin Fenix 5 Plus (tu już tryb offline o dziwo jest!), a w listopadzie chce, by program był też automatycznie instalowany na czwartych generacjach zegarków Michael Kors Access Runaway z Wear OS. Teraz mała ciekawostka: do tej pory jedynymi smartwatchami, które oferowały odsłuch Spotify w trybie offline były te od Samsunga, czyli Gear S3, Gear Sport, Gear Fit2 Pro oraz Galaxy Watch. Załóżmy, że w końcu i systemik Google zyska te możliwości, czy to oznacza, że tematem gigant zajmie się też wobec Apple Watcha? Apple ma swój własny serwis do muzyki, ale chyba nie będzie tu aż tak restrykcyjny? To niesamowite, że cierpią na tym głównie użytkownicy. Chyba najlepiej mieć jednak bazę plików mp3 i wrzucać je sobie na naręczne gadżet samodzielnie.

źródło: Spotify.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *