Netatmo Smart Alarm System – czujniki i syrena

9 Wrz 2019

Francuskie Netatmo ma już ciekawą ofertę smart rozwiązań dla domu, ale wciąż brakowało modułów mogących rozwinąć pilnowanie wnętrza. Kamerki z inteligentnym oprogramowaniem (kilka tygodni temu testowałem Presence i Welcome) otrzymają wsparcie strażników poprzez czujniki, które wesprze syrena alarmowa. Ma to skompletować ekosystem, by całość była skuteczniejsza. Netatmo Smart Alarm System zademonstrowano na targach IFA 2019 w Berlinie. Co potrafi?

Netatmo Smart Alarm System

Czujniki Netatmo Smart Alarm System

Netatmo da teraz posiadaczom swojego systemu nieco więcej funkcji ochrony mienia. Oprócz czuwania przez obiektywy, platforma ma uwzględnić też miejsca, do których kamery mogą nie docierać. Tam, gdzie monitoring obejmuje podgląd, takie komponenty nie są niezbędne. Są jednak miejsca w budynku, gdzie można zabezpieczenie sensorami będzie alternatywą lub uzupełnieniem. Tego typu elementy ma już kilku rywali. To czujniki otwarcia okien, które można uzbroić. Wystarczy zamontować je przy oknach lub drzwiach.

Gdy wyczują otwarcie, natychmiastowo przekażą sygnał do kamer i syreny, by te zaczęły sygnalizować włamanie. Powiadomienie na telefonie uruchomi podgląd sytuacji, a dźwięk ma odstraszyć złodzieja. Wszystko pracuje w Internecie Rzeczy i bez płatnej subskrypcji. Instalacja jest łatwa, a konfiguracja przez aplikację Security nie powinna być skomplikowana. Syrenę 110 db mocujemy bezpośrednio w gniazdku ściennym. To w zasadzie system plug-and-play. Komplet to Netatmo Smart Indoor Camera (nowa nazwa dla Welcome?), Door i Window Sensors oraz Indoor Siren.

Netatmo Smart Alarm System

Alarm Netatmo z geofencingiem

Platforma ma pilnować nie tylko przed włamywaczami, ale nasze roztargnienia. Po wyjściu z mieszkania przypomni o niezamkniętych oknach. Jeśli intruz znajdzie się w środku inaczej niż przez okna/drzwi to jest jeszcze szansa na aktywację syreny manualnie przez telefon. Zakładam jednak, że kamera poinformuje nas o tym wcześniej, a nie powinno tu zabraknąć sceny integrującej analizy video z alarmem, więc oczekuję automatyki. Jeśli dobrze odczytałem, głośnik syreny może też imitować dźwięki obecności w mieszkania (gdy nie ma nas w domu). Akcje uzbrajania i rozbrajania systemu mają współpracować z geofenciniem, czyli aktywować się samodzielnie po wykryciu wejścia lub opuszczenia strefy.

Ceny? Netatmo Smart Alarm System będzie można oczywiście rozbudowywać. Zestaw trzech czujników to koszt 449 zł. Nie znam jeszcze ceny syreny. Kamerka to 899 zł, ale spokojnie znajdziemy ją taniej, bo jest na rynku już dłuższy czas.

źródło: Netatmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *