Neato, odkurz dom! – Alexa z komendą dla odkurzacza

23 Lis 2016

Sporo sprzętu AGD zaczyna włączać się do Internetu Rzeczy dla gospodarstw domowych. Smart home to segment, który za kilka lat pokaże cały swój potencjał. Przeczuwam, że odczujemy to w taki sam sposób jak w przypadku smartfonów i tabletów. Te, przykładowo, już współpracują z domowymi urządzeniami, m.in. z odkurzaczami, które można zaprogramować i kontrolować właśnie z mobilnego sprzętu. Neato Botvac Connected to jeden z takim smart modeli, o których na blogu już pisałem. Producent stara się dostosować swoje wyroby do dzisiejszych możliwości i tym razem usprawnia je o asystentkę głosową Alexa.

neato-alexa

Alexa przy okazji zwiększy zasięg i bazę poleceń o te z odkurzaczem – kolejnym elementem inteligentnego domu. Neato Botvac Connected można obsługiwać także ze smartwatcha Apple Watch/Android Wear, ale nie przypominam sobie, by z nadgarstka możliwe było wydanie komendy o posprzątaniu domu. Współpraca z Amazon Echo/Echo Dot i ich Alexą ma taki komfort zaoferować. Odkurzacz z Wi-Fi zareaguje na nasze polecenie i główną tego zaletą jest przede wszystkim wygoda. Na razie funkcji dostępnych przy użyciu głosu jest tylko parę, a konkretnie start i stop (+ pauza), ale wraz z czasem producent może dodawać je przez aktualizacje systemu.

Poprawnie wypowiedziana komenda ma brzmieć: “Alexa, ask Neato to start cleaning” (oby kiedyś w końcu po polsku…). W aplikacji dostępnych jest o wiele więcej funkcji, więc polecenie to na razie tylko przyjemny dodatek. Póki co raczej bajer, bo przecież inteligentne odkurzacze można zaprogramować na regularne sprzątanie. Czasem jednak musimy wymusić natychmiastowe odkurzanie, a nie czekać na program. Wtedy działamy manualnie.

źródło: Neato

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *