Możesz wypróbować wirtualną wersję Samsunga Gear S2

21 Paź 2015
Wirtualny Gear S2 na ręce przez kamerkę smattfona.

Wirtualny Gear S2 na ręce przez kamerkę smattfona.

Dosyć trudno jeszcze zainteresować klientów smartwatchami. Ubieralne wynalazki nie do wszystkich jeszcze trafiają, a jeszcze trudniej wybrać sprzęt, gdy nie ma go fizycznie w sklepach. Samsung u nas w kraju nie ma problemu z prezentacją swoich urządzeń, ale zegarki akurat znajdziemy raczej w brand store’ach. Czasem widziałem modele w większych marketach z elektroniką. Smartfony łatwiej poczuć w ręce, bo znajdą się u operatorów. Smartwatch ciężko wypróbować, więc koreański gigant proponuje przymiarki wirtualne.

Samsung wydał aplikację mobilną, która pozwoli na nieco głębsze zaznajomienie się z nowym smartwatchem z obrotową ramką i systemikiem Tizen. Właśnie nowe UI i system nawigacji będą do przetestowania w trójwymiarowym modelu, który można obejrzeć z niemal każdej strony. Oczywiście dobrać kolory i wykończenia, a także aplikacje, które zaproponuje inteligentny zegarek. Ma on być dostępny w okolicach listopada, więc i tak wcześniej nie poczujemy prawdziwego wariantu.

gear s2

Wirtualnego Gear S2 można nawet ocenić na własnym nadgarstku. Aplikacja na Androida pozwala na wykorzystanie kamerki smartfona i sprawdzenie jak koperta i dany pasek prezentuje się na ręce. Wcześniej można wrzucić też jedną z 16 tarczy, które Samsung udostępni klientom w pierwszej fazie sprzedaży swojego naręcznego urządzenia. Wiadomo, że taka przymiarka nie odda realiów, ale może być jakimś punktem odniesienia i okazją do zbadania sprzęciku – nawet jeśli będzie to wirtualna ocena.

Apka Gear S2 Experience jest bezpłatna i można ją pobrać w Google Play.

źródło: Google Play, Samsung Tomorrow via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *