Motorola One Vision – 21:9 i kamerka w otworze

17 Maj 2019

Motorola One Vision z Android One

Cechy flagowych smartfonów zaczynają odważniej docierać do modeli segmentu mid-range. To super wiadomość, ale też normalny efekt zmian na rynku. Motorola One Vision to kolejny przykład połączenia przystępniejszego cenowo Androida, ale z elementami telefonów z topu. Lenovo (właściciel Motoroli) pokazuje swoją próbę zainteresowania efektownymi trickami oraz niemal czystym Androidem One.

Motorola One Vision z Android One

Model One Vison kusi bezramkowym ekranem z “kinowymi” proporcjami 21:9 oraz kamerką w otworku. Podłużny wyświetlacz ma uprzyjemnić oglądanie multimediów. Czy aparat selfie w tym nie przeszkodzi? W końcu treści panoramiczne rozciągają się na cały panel. Trochę nie idzie to w parze, ale design robi swoje. Jest coś w tej stylistyce, że ludziom się to w większości podoba. To wciąż rzadka cecha. Może o to chodzi? Ekran ma aż 6.3 cala przekątnej, więc nie zabiera wiele przestrzeni. Jakoś tam jednak wpływa na odbiór obrazu. Ma 2520 x 1080 rozdzielczości, ale nigdzie nie mogę znaleźć w jakiej technologii wykonano wyświetlacz. Jest to raczej IPS LCD.

Motorola One Vision z Android One

W środku Samsung Exynos 9609 i 4GB RAM, więc to typowy średniak pod względem obliczeniowym. Na dane przeznaczono 128 GB. Android One ma zagwarantować szybką pracę, więc parametry przestają być tak ważne. Motorola obiecuje trzy lata aktualizacji zabezpieczeń i poprawek dla systemu. “One” w nazwie jest nieprzypadkowe. A jak z aparatami? Nieźle! Z tyłu jest duet 48 + 5 megapikseli, przy czym w przypadku tego pierwszego sensora mamy Quad Pixel, czyli łączenie sąsiednich pikseli w większe, co daje większą czułość na światło. Ten drugi to czujnik głębi. Razem z AI uda się pstrykać lepsze fotki w rozpoznanych scenach oraz ciekawsze efekty po ciemku przy użyciu Night Vision. Będzie lepsza jakość i mniej szumów. Na przodzie (w otworku) jest aż 25 megapikseli i tu także Quad Pixel z doborem czułości do kadru.

Motorola One Vision ma też Dolby Audio, Asystenta Google, slot na dodatkową pamięć dla kart microSD i szybkie ładowanie Turbo Power. Cena? Tylko 299€!

źródło: Motorola

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. Mocny model, ma wszystko czego potrzeba. Jakość aparatu jest znacznie wyższa niż u typowych średniaków. W tej cenie nie ma nic lepszego moim zdaniem. Moto rządzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *