Moto 360 Pocketwatch Adapter – smart watch w stylu kieszonkowym

30 Mar 2015

Byłem pewien, że do tego dojdzie: skoro udało się zrobić smart watche, to naturalną koleją rzeczy było zaproponowanie czegoś o charakterze poprzednika naręcznego zegarka, czyli wariantu kieszonkowego. Przyznaję, że sam mam takowy, ale nie stary po pradziadku, a wariant retro, ale w klasycznej formie wskazówkowej. Nakręcam go i trzymam w kieszeni jak hipster :p Kieszonkowe modele były trzymane na łańcuszku i chowane do bocznej kieszonki. Potem pojawiły się naręczne egzemplarze z paskiem i kieszonkowe odeszły do szuflad. Były z reguły okrągłe, a jest kilka modeli inteligentnych zegarków, które w takiej formie trafiły na rynek. Wniosek: może warto je przerobić i dostarczyć w retro stylu?

Na taki pomysł wpadła firma, która oferuje Motorolę Moto 360 w odmianie kieszonkowej, ale nadal inteligentnej. Jedyną różnicą jest sposób noszenia gadżetu. Nie na ręce, a w kieszonce i na eleganckim łańcuszku. Sam system notyfikacji i ogólna zasada z zegarka nie ulegnie zmianie. Tutaj jedynie zmieniany jest styl. Wszystkie inne sensory będą współdziałać tak jak do tej pory. Moto 360 Pocketwatch Adapter, jak sama nazwa wskazuje, to generalnie adapter pod “kopertę” okrągłej Motoroli, która nadawała się do tego jako jedna z nielicznych. Można spokojnie nazywać projekt inteligentnym kieszonkowym zegarkiem i tyle z różnic. Zamiast paska znajdziemy specjalny uchwycik na łańcuszek, który skorzysta ze slotu na paski Moto 360.

Jak ktoś się uprze to w takie formie może nawet smart watch Motoroli zawiesić na szyi! Fragment ten można pobrać i wydrukować w 3D. Aha, no i łańcuszek trzeba sobie załatwić. Tego na razie nie wydrukujemy.

źródło: thingiverse.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *