Momentum Meri – budżetowy smart termostat

11 Lip 2019

W każdym segmencie elektroniki sprawy różnorodności w ofercie wyglądają podobnie. Z czasem, te nowe rozwiązania tanieją i pojawiają się propozycje przystępniejsze cenowo. Tak samo jest w dziale smart home, gdzie przybywa nowych modułów, a to sprawia, że rośnie rywalizacja o klienta i trzeba o niego walczyć. Najczęściej wybiera się drogę obniżania kosztów, dzięki czemu wyrobami interesuje się szersze grono odbiorców. Momentum (oferuje niedrogie kamerki) proponuje tego typu smart termostat Meri.

Momentum Meri termostat

Momentum Meri – smart, ale budżetowo

Firma wprowadza do sprzedaży inteligentny termostat za niewielkie pieniądze. To strategia, która sprawdza się prawie wszędzie. Sprzedawane są tańsze jednostki z okrojonym zakresem funkcji względem liderów, ale cena powoduje, że sprzedaje się ich więcej. Meri ma być rywalem m.in. dla Nest, przynajmniej sądząc po designie. Inteligentnych termostatów jest dziś sporo, ale wciąż swoje kosztują. Momentum chce dać szansę wprowadzić do mieszkania smart sterowanie ciepłem, ale za rozsądną kasę.

Do kogo kierowany jest niedrogi smart termostat Meri? Żeby to ocenić warto zerknąć w jego możliwości. W cenie ok. 130 dolarów nie oczekujmy za wiele. Urządzenie nie ma za wielu inteligentnych możliwości, ale posiada opcję podpięcia pod sieć Wi-Fi, a to już sporo – zwłaszcza jeśli wcześniej nie korzystaliśmy ze zdalnego sterowania i kontroli. Nie będzie takich udogodnień jak w Nestach, gdzie możemy skorzystać z uczenia się algorytmów, z geofencingu, czy naprawdę niezłej integracji z innymi smart-domowymi platformami. Jest jednak szansa obsługi na odległość, programowanie i harmonogramowanie przez aplikację, a także szansa obsługi z okrągłego wyświetlacza na ścianę.

Momentum Meri termostat

Generalnie producent postawił głównie na estetykę oraz podstawy w zakresie możliwości. Jest wszystko co najważniejsze. Tryby Eco i Away (wyjście z domu), blokada wyświetlacza – to przydatne ulepszenia. Warto jeszcze zwrócić uwagę na obecność wbudowanego czujnika wilgotności oraz współpracy z Asystentem Google. Ta ostatnia opcja może mieć największe znaczenie, gdy chcemy dorzucić sterowanie głosowe. Dla rzetelności podam jeszcze kilka parametrów modelu. Termostat ma plastikową, białą obudowę, ekranik o rozdzielczości 320 x 480 pokazuje najważniejszy przekaz i jest ciutek większy od Nesta. Nie wiem tylko jak z kompatybilnością z poszczególnymi systemami, ale nie sądzę, by był większy problem. Wi-Fi działa tylko w zakresie 2.4GHz.

źródło: momentumcam.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *