Misfit Path – mniejszy zegarek hybrydowy

10 Sty 2018

Misfit wciąż istnieje, ale już pod skrzydłami Fossil Group. Myślałem, że po przejęciu przez gigant nie będzie już powstawać pod tą marką nic nowego, a tu pojawia się już kolejne wearable. Zegarek Path to już trzeci model hybrydowy w całej kolekcji ubieralnych gadżetów Misfit. Najnowszy wariant będzie przy okazji najmniejszym i najbardziej minimalistycznym w całej serii smartwatchów tego producenta. Być może to po prostu mniejszy brat odmiany Command, czyli propozycja na damski nadgarstek.

Misfit Path

Koperta Misfit Path ma 38 mm, czyli oferuje wielkość tradycyjnego zegarka (takiego bez żadnego dodatkowego smart wnętrza). W ten sposób imitacja klasycznej odmiany jest pełniejsza. Hybrydowe zegarki skrywają wewnątrz dodatkowe moduły, ale zewnętrznie nie różnią się specjalnie od swoich wzorców. Zwykle bywają jednak nieco większy, by gdzie te elementy rozszerzające funkcjonalność pomieścić. Mimo mniejszych gabarytów, w środku znajdzie się wszystko to co poprzednio, czyli łączność ze smartfonem do powiadomień i zdalnej kontroli wybranych funkcji telefonu, a także tracker aktywności.

Pod względem inteligentnych opcji nie ma nic wyróżniającego. Misfit proponuje cały podstawowy zakres trybu smart. Praktycznie wszystko to co oferują starsze generacje Phase i wspomniany już wyżej Command. Także stylistyka jest bardzo podobna. Można spokojnie ocenić Path jako mniejszą edycje tamtych urządzeń, może nawet bardziej elegancką. W ramach odczytów fitness otrzymamy licznik kroków, spalonych kalorii, dystansu oraz monitoring snu. Oczywiście z synchronizacją danych z mobilną aplikacją na smartfony z dwiema najpopularniejszymi platformami (iOS/Android).

W aplikacji można personalizować rodzaje docierających wibracji, dzięki czemu różne wzory będą oznaczać inne typy powiadomień. Chodzi o odróżnienie docierających na telefon SMSów, połączeń, czy notyfikacji. Do dyspozycji jest też automatyka dostosowania czasu do strefy. Zdalna obsługa odtwarzacza muzycznego to w tym segmencie standard. Wszystko pracuje na zwykłej bateryjce, którą trzeba będzie wymienić średnio raz na pół roku. Misfit będzie sprzedawać model Path za 150 dolarów. Znów w całkiem bogatej kolorystycznie kolekcji – zarówno odnośnie kolorów kopert, jak i pasków. Wszystkie modele można obejrzeć przedpremierowo na targach CES 2018 w Las Vegas.

źródło: Misfit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *