Mobilny Office w jednej aplikacji

5 Lis 2019

Choś mój Surface nie działa już od kilku miesięcy (uważam, że z winy Microsoftu i jakiejś usterki związanej ze Sleep of death) to nie obiecałem sobie, że nie będę unikał na blogu marki z Redmond. Jest też zawsze okazja przypomnieć, że produkuje wadliwe tablety 😛 Przechodząc do rzeczy. Dzisiaj firma ogłosiła, że integruje swoje office’owe narzędzia, by dostarczyć je w formie jednej aplikacji na smartfony z iOS lub Androidem. Apka Office ma uprościć korzystanie z pakietu biurowego w moilnej wersji.

Microsoft Office Mobile

Microsoft Office Mobile

Cel połączenia aplikacji Word, Excel i PowerPoint w jedną jest oczywisty. To zawsze był pakiet, więc po co w ogóle było go rozdzielać? Owszem, można je nabywać osobono, więc jest taniej, ale to na desktopach. Na telefonach i tabletach było inaczej. Programy nie były płatne w swojej podstawowej wersji, więc ich zespolenie ma na mobilnych platformach większy sens. O ile resztą dobrze pamiętam, kiedyś te apki były łącznie. Dopiero później je rozdzielono na osobne. Office Mobile to jednak nie tylko trzy wymienione narzędzia biurowe, ale też inne znane rozwiązania od Microsoft.

Jednym z nich jest Microsoft Office Lens. To skaner dla dokumentów, który wykorzystamy przez kamerę iPhone’a lub Androida. Przedstawiałem to narzędzie już kilka lat temu. Pozwala na szybką archiwizację dokumentów i dodawanie ich prosto do Worda, Excela lub prezentacji PowerPoint. Tą drogą stworzymy też pliki PDF, gdzie można je nawet wirtualnie podpisać. Generalnie Microsoft integruje środowisko z czytelniejszym sposobem przeszukiwania zasobów. Koniec z niepotrzebnym przełączaniem się między apkami. Jeden panel ma uprościć pracę z pakietem.

Mobilny Office w fazie beta

W tej chwili Microsoft Office Mobile jest dostępny w fazie beta. Listę testerów ograniczono do 10 tysięcy. Odpowiedzialni będą za wyszukiwanie błędów i usterek oraz zgłaszanie uwag, dzięki którym całe narzędzie ma być jeszcze poprawione, nim dotrze finalnie na nasze smartfony. Przyznam, że ciągłe przeskakiwanie między okienkami mnie denerwowało i sądzę, że nie tylko mniej jednego. Stąd pewnie pomysł na integrację wszystkiego do jednej spójnej apki. Warto dodać, że w AppStore testy odbywają się przez nie tak dawno temu wprowadzony trym Testflight. Niestety nie podano jeszcze kiedy aplikacja trafi oficjalnie do normalnego pobierania.

źródło: Microsoft

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *