Mario Kart Tour na iOS i Androida

27 Sie 2019

Mario Kart Tour

Nintendo obiecywało już wcześniej, że na smartfony dotrze Mario Kart, uzupełniając mobilne tytuły o kolejnego klasyka. Aplikacja Mario Kart Tour na iOS oraz Androida została oficjalnie zapowiedziana. Ma zadebiutować 25 września i być pozycją darmową, w której znajdziemy oczywiście elementy zakupów w aplikacji. Nie każdy lubi ten schemat zabawy, ale dzięki niemu pojeździmy go-kartami bezpłatnie, przynajmniej w podstawowym zakresie.

Mario Kart Tour będzie w Polsce!

Gra miała pojawić się już latem, ale jej debiut przesunięto na jesień. Na szczęście wczesną. Już 25 września będziemy mogli pobrać apkę na dwie najpopularniejsze platformy. Oczywiście z rozgrywką w pionie, jak wcześniej w platformówce Super Mario Run. Nintendo chce po prostu dopasować format do telefonów i odróżnić nieco tytuł od tych wydawanych na własne konsole. Najważniejsze, że Mario Kart Tour pojawi się także w naszym kraju. Taki Dr. Mario World jeszcze czeka na polską premierę.

Ścigałka ma zachować swój arcadowy, charakterystyczny mechanizm rozgrywki. Kto grał w Mario Kart, ten wie o czym mowa. System ślizgów (driftów), power-upów, czy handicapów powinien być dobrze graczom znany. Jest to popularna gra wyścigowa, pojawiająca się na każdej kolejnej konsolce japońskiego giganta. Tym razem zagrają też posiadacze smartfonów. Do dziś o nowym Mario nie było za wiele wiadomo. W końcu widzimy go w akcji. Tylko nieliczna grupka testerów mogła zapoznać się z mechanizmem zabawy, byśmy my teraz mogli grać w dopracowany tytuł.

Mario Kart Tour do gry jedną ręką

Na zwiastunie widać kilka tras oraz grę w ruchu. Do sterowania pojazdami wystarczyć ma tylko jedna ręka, co ma sens. Dzięki temu doświadczenia będą nieco inne, co warto docenić. Nie otrzymamy bezpośredniego portu. W te starsze pozycje możemy przecież pograć na emulatorach. Mikropłatności mają rozwinąć system rozgrywki. To zresztą ciekawe, bo pamiętam, że Nintendo krytykowało to podejście. Jak bardzo mobilny Mario Kart Tour będzie różnić się od pozostałych? Można zapisać się w sklepikach App Store i Google Play na przypomnienie o premierze.

źródło: Nintendo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *