LG Stylo 6 – Android z rysikiem

20 Maj 2020

Na rynku jest może kilka smartfonów ze wsparciem rysika. To wciąż niszowa grupa urządzeń. Taki kieszonkowy notatnik nie wszystkich przekonuje. Jak już ktoś ogarnie wszystkie korzyści, jakie daje takie cyfrowe piórko, docenia zestaw. To kategoria telefonów dla bardzo konkretnego odbiorcy. Z uwagi na niszowość segmentu nowe wyroby zwracają na siebie uwagę. LG Stylo 6 to mid-range z rysikiem. Na razie jako oferta ekskluzywna w amerykańskiej sieci Boost Mobile.

LG Stylo 6 z rysikiem

LG Stylo 6 z rysikiem

Stylo 6 to bezpośredni następca LG Stylo 5+ z zeszłego roku. W obu smartfonach z Androidem ważną częścią zestawu jest stylusik, który chowa się w obudowie, jak w Galaxy Note’ach. Podobnie jak w zeszłym roku, mamy do czynienia z telefonem ze średnimi paramatrami. Adekwatnymi do okresu, w którym urządzenie debiutuje. Ma to być przystępniejszy cenowo model dla klientów szukających podręcznego notesu z cyfrowym pisakiem.  Propozycja nie jest nawet konkurentem dla Galaxy Note 10 Lite z S Penem. Na ten moment potrafię (tak na szybko) wymienić tu jeszcze tylko Huawei Mate 20, który też ma wsparcie rysika, ale to już klasa normalnych Note’ów. Stylo jest z nich wszystkich najtańszy. Chyba do Moto G Stylus będzie mu najbliżej.

Skoro rysik jest najważniejszym wyróżnikiem LG Stylo 6 to właśnie przy nim trzeba zatrzymać się nieco dłużej. Jeśli ktoś przygląda się temu smartfonowi to podejrzewam, że z uwagi na opcje alternatywne dla gestowego systemu dotykowego (palcami). Rysik nie jest tu niestety aktywny, co oczywiście wpłynie na jego precyzję. Owszem, uda się wprowadzić notatki, bo tip jest niewielki, ale do szkicowania już się nie nadaje. I tak wielkość ekranu nie pozwala na taką swobodę, jak przy tabletach, więc nie ma co rozpaczać. Poziom dokładności wystarczy do szybkich zapisków i tym podobnych działań. Android przystosowano do kilku wygodnych rozwiązań, m.in. w komunikatorze, gdzie pismo odręczne będzie zamieniane na czcionkę. Są też szybkie notatki na ekranie głównym (np. w celu szybkiego komentarza).

LG Stylo 6 – specyfikacje

Rysik rysikiem, ale wnętrze telefonu też jest ważne. Parametry są średnie, a nawet najniższe z podstawowych dla sekcji mid-range. LG Stylo 6 dysponuje tylko 3 GB RAM i 64 GB przestrzeni na dane. Na szczęście z opcją rozszerzenia kartami pamięci. Procesor to MediaTek Helio P35. Wyświetlacz ma aż 6.8 cala przekątnej, choć tylko w Full HD+ (2460 x 1080). To panel FullVision z mini notchem na 13-megapikselowe selfie. Z tyłu trzy kamerki: 13 mega sensor główny i dwa razy po 5 mpx (wide i czujnik głębi). Bateria ma standardowe 4000 mAh. Czytnik palca na tyle.

To wszystko za 220$. Plus tego wszystkiego jest taki, że LG daje naprawdę tani dostęp do smartfona z rysikiem. Może nie jakiegoś super, ale jednak. Nie każdego stać na Note’a. Ciężko przewidywać, czy i kiedy ten model telefonu LG trafi na nasz rynek. Teoretycznie byłby ciekawą opcją.

źródło: LG, foto Boost Mobile

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *